Jaké jsou podmínky pro oddlužení

Osobní bankrot je poměrně často diskutovaným tématem. Není se čemu divit, jelikož lidí s velkými dluhy bohužel přibývá exponenciální řadou a do budoucna tomu asi nebude jinak. Oddlužení fyzické osoby je často jedinou možností vedoucí ke zbavení se dluhů a opětovnému restartu kvalitního osobního života. Jaké jsou pro oddlužení podmínky?

Zákon tuto alternativu přímo umožňuje, tak by bylo škoda jí nevyužít. Každý osobní bankrot je specifický a člověk musí splňovat požadované podmínky.

Kdo může vyhlásit osobní bankrot

Vyhlášení osobního bankrotu je ryze záležitostí fyzických osob. U právnických osob to možné není. Za určitých podmínek se může tato instituce týkat i podnikajících subjektů, nicméně musí splňovat podmínky dané zákonem. Oddlužení by měly absolvovat osoby, které již mají tolik dluhů u různých věřitelů, že jejich šance na splacení již fakticky neexistuje. Život těchto lidí se zkrátka ocitl v dluhové pasti, ze které není jiného úniku.

osobni_bankrot-3086232
Osobní bankrot se týká pouze fyzických osob.

Možnosti oddlužení fyzické osoby

Cesty k vyhlášení osobního bankrotu jsou fakticky dvě. Ta první spočívá v nastudování všech pravidel jeho vyhlášení a vlastní žádosti na příslušném úřadě. Většinou je ale volena druhá alternativa spočívající v nalezení spolehlivé společnosti, která vše zajistí za vás. Nebude se tak člověk muset o nic starat a bude jen spolupracovat s insolvenčním správcem, který mu pomůže hradit jeho pohledávky.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang