Crypto.com nebo Binance Card – srovnání krypto karet s cashbackem, zkušenosti

Pro ty, kdo chtějí platební kartu podporující kryptoměny, se nabízejí v zásadě dvě možnosti: buďto zvolí kartu Crypto.com, anebo Binance Card. Každá z těchto karet je určena jinému typu zákazníků a každá má přirozeně své výhody a nevýhody. V čem jsou si podobné Crypto.com karta a Binance Card a v čem se liší? A pro kterou z nich se rozhodnout?

Crypto.com karta a Binance card jsou karty, které umožňují platby u obchodníků úplně stejným způsobem, jako je tomu u běžných debetních karet. Mimoto na nich lze mít uloženy kryptoměny.

Obě tyto karty se pyšní jednou velkou výhodou pro své uživatele a tou je možnost cashbacku. Ten v může v obou případech dosáhnout až osmi procent.

Crypto.com karta

Tato karta je určena především pro ty, kdo ještě ve světě kryptoměn nejsou tolik zkušení nebo je berou spíše jen jako zajímavý koníček. Nenabízí totiž tolik možností pro práci s kryptoměny jako Binance Card.

Hlavní výhodou Crypto.com karty je celá škála zajímavých benefitů. Držitelé této karty mohou získat mimo jiné Netflix a Spotify zdarma, přístup do letištních salónků či slevy na Amazonu a Airbnb.

Binance Card

Zákaznickou skupinou, na kterou se zaměřuje Binance Card, jsou kryptoměnoví nadšenci. Narozdíl od Crypto.com karty, neláká Binance Card zákazníky na různé bonusy. Streamovacích služeb zdarma se zde člověk nedočká.

Společnost Binance provozuje vlastní kryptoměnovou burzu, a jejich kartu tak lze chápat především jako konkurenční výhodu oproti ostatním burzám.

Při výběru karty je tedy důležité zvážit, z jakého důvodu si ji člověk hodlá pořídit: je spíše lajkem, kterého zajímají výhody jako Netflix zdarma, anebo se zajímá o kryptoměny a hledá nástroj, jak se v jejich světe pohybovat efektivněji?

S oběma kartami je možné dosáhnout na cashback ve výši až 8 %.

Cashback

Jak bylo zmíněno, s oběma kartami je možné dosáhnout na cashback, který činí až 8 %. Výše cashbacku se odvíjí od hodnoty držených tokenů – tedy CRO (u Crypto.com), respektive BNB (u Binance). Rozdíl je zde v tom, že u Binance se pracuje s částkou přímo v BNB, zatímco u Crypto.com je zafixována na fiat měnu.

Zde je uvedeno, jak vysoké prostředky je potřeba mít v držení, aby majitel karty získal odpovídající cashback:

výše cashbackuBinance (BNB)Crypto.com
0,1 %0 BNB
1 %0 $
2 %1 BNB400 $
3 %10 BNB4000 $
4 %40 BNB
5 %100 BNB40 000 $
6 %250 BNB
8 %600 BNB400 000 $

Stejné podmínky pro získání cashbacku nastávají, když je BNB na hodnotě 400 $ za jeden token. Pokud je BNB nad touto cenou, je výhdonější Crypro.com. Je-li BNB levnější než 400 $, vyjde lépe Binance.

Zásadní rozdíl mezi dvěma kartami tkví v tom, že u Crypto.com je nutné obnos, podle kterého se určuje výše cashbacku, uzamknout a nelze s ním operovat. U Binance stačí pouze danou částku držet v rámci jejich ekosystému – zákazník s ní tedy může normálně disponovat. Binance navíc narozdíl od Crypto.com pracuje s průměrnou drženou částkou za posledních 29 dní před včerejškem.

Cashback je vždy vyplácen v tokenech dané platformy, tedy buď v BNB, nebo v CRO. Binance vyplácí cashback s dvoudenním zpožděním, Crypto.com okamžitě.

Výše cashbacku se odvíjí podle hodnoty držených prostředků.

Další parametry

Oba dva poskytovatelé karet provozují vlastní kryptoměnovou burzu. Ta od Crypto.com je ovšem podstatně menší než Binance.

Uživatel Crypto.com karty operuje v eurech. Kryptoměny je tedy nejprve zapotřebí převést na eura a ty pak vložit na kartu. Na Binance kartu se ukládají přímo kryptoměny, které se při platbě automaticky převedou na fiat měnu. Binance Card podporuje tyto kryptoměny:

  • binance coin (BNB)
  • bitcoin (BTC)
  • cardano (ADA)
  • ethereum (ETH)
  • filecoin (FIL)
  • polkadot (DOT)
  • swipe (SXP)
  • venus (XSV)
  • vai (VAI)

Jak Crypto.com karta, tak Binance Card jsou standardními Visa kartami. Crypto.com karta se na vyšších úrovních dokonce dodává v kovové podobě.

Co se týče plateb přes mobilní telefon, tak Binance podporuje Goople pay a Samsung pay, nikoliv ovšem Apple pay. Crypto.com nepodporuje žádnou z těchto služeb. To však není neřešitelný problém: do mobilu si lze stáhnout externí aplikaci, která je schopná zprostředkovat služby Apple pay, Google pay i Samsung pay s oběma těmito kartami.

Používání Binance Card i Crypto.com karty je zcela zdarma.

Platby přes mobilní telefon lze vyřešit díky externí aplikaci.

Binance Card nebo Crypto.com

Pro ty, kdo stále nejsou rozhodnuti, kterou z těchto karet si pořídit, se hodí připomenout, co již bylo zmíněno: karty se liší zejména ve svém určení. Ti, kdo touží především po zajímavých výhodách, jako je Netflix či Spotify zdarma, budou spokojeni s Crypto.com kartou. Naproti tomu pro kryptoměnové investory se hodí spíše Binance Card.

Pokud jde o cashback, tak je Crypto.com o něco výhodnější (pokud ovšem neklesne hodnota BNB pod 400 $). Binance zase nabízí lepší služby v oblasti burzy kryptoměn. V dalších parametrech jsou obě karty poměrně vyrovnané.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang