9 zábavných věcí, které lze dělat online zdarma

Internet nabízí mnoho cest k populární kultuře. Ať už člověk usiluje o sebezdokonalení učením se nového jazyka, nebo se chce jen pobavit. Internet poskytuje skvělé stránky, které pomohou ukrátit čas a zároveň obohatit život.

Mnoho lidí tráví čas prokrastinací na sociálních sítích. Přitom se dá volný čas využít mnohem zajímavěji. Těchto devět zábavných aktivit na internetu nestojí užvatele ani korunu.

Sledování filmů zdarma

Například stáhnout si filmy zdarma z Hulu.com. Je třeba se sice prokousat některými nepříliš kvalitními tituly, ale jsou tam i opravdové skvosty.

Mezi filmy je skutečná klasika, jako je „Jeho dívka Pátek“ a Hitchcockův „39 stupňů“; kýčovitá zábava, jako je „Velké plážové bingo“ a „Santa si podmaňuje marťany“; a také takové filmové skvosty jako „Gándhí“. Pro pohodlí jsou filmy seřazeny podle abecedy. Jediné, co je třeba pořídit, je popcorn.

Streamovat nebo stahovat hudbu

Jak si zpestřit čas strávený u počítače? Podívat se na Pandora.com nebo Yahoo Music, které umožní vybrat si kategorii (vše od rocku přes latin jazz až po stand-up komedii) a streamovat podle libosti. Stejně jako u běžného rádia má uživatel neomezený počet skladeb zdarma a občas se objeví reklama. Lze také poslouchat aktuální vysílání stanic po celé zemi.

Jak hrát vlastní hudbu? Vyzkoušet si Bacha, Beethovena nebo něco modernějšího s bezplatnými notami z MutopiaProject.org. Lze si stáhnout, přehrát a vychutnat více než 1 600 hudebních skladeb pro klavír, hlas a různé nástroje. Dá se procházet podle skladatele nebo nástroje a poté si stáhnout zazipované soubory v různých formátech, včetně PDF.

Vzít si jazykové lekce

Jak se naučit parlez-vous francais nebo habla espanol? Naučit se několik základních frází v 36 různých jazycích – včetně islandštiny, čínštiny a katalánštiny. Nebo se zúčastnit 12týdenního kurzu francouzštiny, španělštiny, němčiny nebo italštiny přes počítač, který obsahuje lekce, týdenní e-mailové tipy, „hodnocení na konci kurzu“ a certifikát po jeho dokončení. To vše s laskavým svolením BBC.

Pokud uživatel neví, jak rozluštit slovo, větu nebo odstavec, stojí za to podívat se na Yahoo Babel Fish.

Přístup ke klasice

Od Homéra po Agathu Christie – Project Gutenberg má něco doslova pro každého něco. Procházet lze více než 30 000 knih podle autora, názvu nebo nejnověji vydaných. Nebo se jen podívat na nejoblíbenější výběry pomocí „Top 100“.

Formáty ke stažení jsou kompatibilní prakticky s každým počítačem a zařízením pro elektronické knihy. K dispozici jsou také audioknihy, noty a hudební nahrávky. Pokud se k regálům uživatelé pravidelně vrací, mohou přispět na udržení chodu podniku.

Najděte hotspoty Wi-Fi

Na webu WiFiFreeSpot.com se uživatel dozví, které restaurace, prodejny, kavárny, fastfoody a kavárny v okolí umožňují surfovat zdarma. Nebo lze zkusit stránku PCWorld.jiwire.com a vyhledat bezplatné Wi-Fi podle PSČ, mapy nebo města.

Naučit se Haute cuisine

Jak si vyzkoušet přípravu tabbouleh či falafel? Vychladit si várku limonády s levandulí? Pochutnat si na vlhkém, lahodném, tmavém čokoládovém dvoupatrovém dortu?

Stačí se podívat na stránky AllRecipes.com, kde jsou zveřejněny recepty se spoustou fotografií a tipy na vše od předkrmů a oblíbených etnických pokrmů až po jídla vhodná pro děti a tradiční hlavní jídla.

Objevit jídla zdarma

Některé restaurace nabízejí jídlo pro děti zdarma, a to v určité dny nebo v určitých hodinách, od malých místních restaurací až po velké řetězce.

Stačí zadat do vyhledávače frázi „děti jedí zdarma“ a vybrat si restauraci, kde nabízejí dětem jídlo zdarma.

Navštěvovat kurzy na vysoké škole

Konsorcium OpenCourseWare je síť více než 250 vysokých škol a univerzit po celém světě, které nabízejí 13 000 vysokoškolských kurzů pro studenty a absolventy online zdarma.

Sice za ně nelze získat vysokoškolské kredity, ale dá se učit na univerzitní úrovni na témata, která zahrnují všechny zájmy od středověké literatury až po správu osobních financí. Vyhledávat lze podle tématu nebo školy.

V mnoha kurzech si uživatel může přečíst podrobné poznámky k přednáškám, sledovat úkoly k četbě ve třídě a hodnotit své výkony v testech a kvízech. Některé třídy navíc nabízejí audio-video přednášky, díky nimž si můžete vyzkoušet, jaké to je navštěvovat výuku na univerzitě.

Číst si o osobních financích

Učení se o penězích není obvykle zábavné ani vtipné. Ale tyto příběhy představují osobní finance v jiném světle. Stačí se podívat. A co je důležitější, tyto zdroje mohou pomoci zábavnou formou se dostat přímo na cestu k bohatství.

Jak vydělat peníze online? jaké jsou výhody investic do nemovitostí? Jak na etf fondy? Odpovědi na spoustu otázek ze světa financí lze najít právě na internetu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang