Využijte svůj nárok na podporu

V případě ztráty času nemá cenu mít pochmurné myšlenky. Existují instituce, které v takovém případě každému pracujícímu pomohou. Jak funguje nárok na podporu?

Důležité je vědět, na co všechno má člověk nárok v případě, že přijde o zaměstnání.

Každý člověk, který si odpracoval v průběhu posledních třech let alespoň 12 měsíců, má nárok na podporu. Nemusí se jednat přímo o zaměstnání, v úvahu také připadá jiná činnost, kterou lze považovat za jistou formu práce. V tu chvíli vzniká nárok na podporu a člověk má jistotu, že nezůstane zcela bez prostředků.

finance
V roce 2014 bylo životní minimum 3.410,- Kč

Na tuto dávku nemají nárok lidé, kteří pobírají starobní důchod.

Sociální dávky v roce 2014

Životní existenční minimum se každým rokem zvyšuje. Samozřejmě je mnoho takových, kdo si ani nedovedou představit, že by vyžili s úplným minimem. V roce 2014 se takové životní minimum pohybuje na 3410 Kč. Nejsou to žádné obrovské peníze.

Pokud člověk nemá žádné příjmy, je rád alespoň za takové minimum. Nárok na takové sociální dávky 2014 vám vzniká v případě, že již nedochází k vyplácení podpory v nezaměstnanosti.

Nebankovní past

V případě, kdy se člověk ocitne na hranici životního minima, velice snadno propadá kouzlu nebankovních půjček. Obdržet peníze od bankovních institucí je zhola nemožné, neboť pokud nemá žadatel trvalou práci, banka mu neposkytne ani malou půjčku.

Proto přichází na řadu nebankovní společnosti, v tomto případě se nebude jednat o renomované, jakými jsou například Home Credit či Cetelem, jsou to spíše takové nebankovní instituce, které žadateli bez problémů půjčí. Jako protihodnotu si pak vezmou nějakou zástavu – dům, auto či jiné cenné věci. Než tedy s těmito společnostmi začne žadatel jednat, měl by si dobře promyslet, o co vše může přijít.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang