Postoj společnosti PRE k podomnímu prodeji

Společnost PRE popisuje, jaký je její postoj k podomnímu prodeji a jestli tohoto obchodního kanálu využívá. Odpověď si lze přečíst v krátkém shrnutí společnosti PRE.

Podvedených lidí, kteří naletěli obchodníkům s energiemi, neubývá. Jejich praktiky jsou stále promyšlenější a metody, jak z lidí vylákat podpis smlouvy a někdy dokonce i peníze, jsou nekorektní. Nestaňte se jejich kořistí i vy.

Podomní prodejci stále útočí

Pražská energetika a také její klienti se často potýkají s útoky podomních prodejců energií. Jejich „obchodování“ je však mírně řečeno neetické. Vydávají se často za zaměstnance renomovaných distributorů elektřiny a pod záminkou levnějšího prodeje energie vymámí na nic netušících lidech podpis většinou velmi nevýhodné smlouvy.

Zákazníci by si měli uvědomit, že obchod, který uzavírají mezi dveřmi, je v řádu desetitisíců korun. Těžko by si však kdokoli koupil od podomního obchodníka například počítač. V energiích však podomní prodej stále funguje.

Neseriózní informace

Pokud zazvoní prodejce energií (a je jedno, jedná-li se o elektřinu nebo o plyn) informace, které vychrlí, jsou buď polopravdy, nebo úplné lži. Na takovém obchodě nemůž člověk nikdy vydělat, naopak.

Velmi brzy totiž zjistí, že naslibované ušetřené tisíce, se rázem smrskly maximálně na padesátikorunu za měsíc. A tahle částka se na rodinném rozpočtu jistě neprojeví. Vinou důvěřivosti navíc může člověk přijít o daleko víc.

Nesolidní distributorské firmy totiž neposkytují svým klientům téměř žádný servis, nemají kontaktní ani informační centra. Pokud se člověk snaží od smlouvy odstoupit, často požadují pokutu, která se často blíží k deseti tisícům korun. Informace jsou v obchodních podmínkách pod čarou psané téměř mikroskopickým písmem. Nezbývá tedy nic jiného než zaplatit.

Nenechat se napálit

Klienti Pražské energetiky by měli vědět, že její zaměstnanci nikdy nezazvoní na jejich dveře, jen s jedinou  výjimkou – pokud se jedná o přerušení dodávky elektřiny. Pracovníci PRE nikdy nechtějí mezi dveřmi po zákaznících podpisy smluv, nikdy neinkasují peníze.

Takzvaný aktivační poplatek za změnu dodavatele, který někteří prodejci po podepsání smlouvy inkasují, patří k dalším podvodům – tento krok je totiž ze zákona zdarma.

Pokud zazvoní člověk a představí se jako zaměstnanec PRE, jedná se o podvodníka, i v případě, že bude mávat před očima jakousi legitimací. Za zákazníkem, který má své závazky vůči PRE v pořádku, se zaměstnanci domů nikdy nevydají.

Proč se nenechat se napálit podomním prodejcem:

  • slibovaná úspora nebývá reálná
  • změna smlouvy může obsahovat skryté poplatky
  • podomní prodejce nikdy není zástupce Pražské energetiky, a. s.

Je rozumné neposkytovat osobní údaje nebo fakturu za elektřinu cizím lidem, odmítnout podomního prodejce, nepodepisovat nic ihned a nechte si na svá rozhodnutí čas. Vyplatí se neriskovat a zůstat u spolehlivého dodavatele.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang