Postoj společnosti PRE k podomnímu prodeji

Společnost PRE jsme se dotázali, jaký je její postoj k podomnímu prodeji a jestli tohoto obchodního kanálu využívá. Odpověď si nyní můžete přečíst v krátkém shrnutí společnosti PRE.

Podvedených lidí, kteří naletěli obchodníkům s energiemi, neubývá. Jejich praktiky jsou stále promyšlenější a metody, jak z lidí vylákat podpis smlouvy a někdy dokonce i peníze, jsou nekorektní. Nestaňte se jejich kořistí i vy.

Podomní prodejci stále útočí

Pražská energetika a také její klienti se často potýkají s útoky podomních prodejců energií. Jejich „obchodování“ je však mírně řečeno neetické. Vydávají se často za zaměstnance renomovaných distributorů a pod záminkou levnějšího prodeje energie vymámí na nic netušících lidech podpis většinou velmi nevýhodné smlouvy.

Zákazníci by si měli uvědomit, že obchod, který uzavírají mezi dveřmi, je v řádu desetitisíců korun. Těžko by si však kdokoli koupil od podomního obchodníka například počítač. V energiích však podomní prodej stále funguje.

Neseriózní informace

Pokud na vás zazvoní prodejce energií (a je jedno, jedná-li se o elektřinu nebo o plyn), uvědomte si, že informace, které na vás vychrlí, jsou buď polopravdy, nebo úplné lži. Na takovém obchodě nemůžete nikdy vydělat, naopak.

Velmi brzy totiž zjistíte, že ušetřené tisíce, které vám nasliboval, se rázem smrskly maximálně na padesátikorunu za měsíc. A tahle částka se na rodinném rozpočtu jistě neprojeví. Vinou vaší důvěřivosti navíc můžete přijít o daleko víc.

Nesolidní distributorské firmy totiž neposkytují svým klientům téměř žádný servis, nemají kontaktní ani informační centra, a pokud prozřete a budete chtít od smlouvy odstoupit, budou po vás požadovat pokutu, která se často blíží k deseti tisícům korun. Nepřečetli jste si pravděpodobně obchodní podmínky pod čarou psané téměř mikroskopickým písmem. Nezbude vám tedy nic jiného než zaplatit.

Nenechte se napálit!

Klienti Pražské energetiky by měli vědět, že její zaměstnanci nikdy nezazvoní na jejich dveře, jen s jedinou  výjimkou – pokud se jedná o přerušení dodávky elektřiny. Pracovníci PRE nikdy nechtějí mezi dveřmi po zákaznících podpisy smluv, nikdy neinkasují peníze.

Takzvaný aktivační poplatek za změnu dodavatele, který někteří prodejci po podepsání smlouvy inkasují, patří k dalším podvodům – tento krok je totiž ze zákona zdarma.

Pokud zazvoní člověk a představí se jako zaměstnanec PRE, jedná se o podvodníka, i v případě, že bude mávat před očima jakousi legitimací. Za zákazníkem, který má své závazky vůči PRE v pořádku, se zaměstnanci domů nikdy nevydají.

Nenechte se napálit podomním prodejcem, můžete prodělat:

  • Slibovaná úspora nebývá reálná
  • Změna smlouvy může obsahovat skryté poplatky
  • Podomní prodejce nikdy není zástupce Pražské energetiky, a. s.
  • Neposkytujte osobní údaje nebo fakturu za elektřinu cizím lidem
  • Nebojte se odmítnout podomního prodejce, nepodepisujte nic ihned, nechte si na svá rozhodnutí čas

Vyplatí se neriskovat a zůstat u spolehlivého dodavatele.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang