Pozor na podvodné půjčky

V oblasti finančních půjček není ani takovým překvapením, že se vyskytují podvodníci. Lidé, jež o nebankovní a krátkodobé půjčky žádají, jsou ve většině případů dost zoufalí a tak si neověřují totožnost osoby, která jim půjčku poskytuje.

Obvykle je přesvědčí na první dojem milí, sympatičtí a vlídní lidé. Ne že by takoví nemohli poskytovatelé půjček být, avšak stává se, že jde právě o podvodníky.

Podvodné půjčky

Podvodníci si často chtějí nejprve získat přízeň lidí, kterým půjčku poskytují a pak jim nabídnou – jakože zvláštní nabídku, pouze pro ně, kterou jiní nedostávají. Aby získali opravdu tu nejvhodnější půjčku a spolu s tím se zbavili úroku z prodlení a tak podobně, tak je poprosí o vstupní poplatek, kterým jistým způsobem náklady na půjčku splatí a poté již budou platit jen to, co si půjčili.

Zoufalí lidé na takovou podvodnou půjčku skočí a dají vstřícné a důvěřivé osobě i nějaký ten tisíc.

jednani-1098005
Podvodníci většinou bývají milí a laskaví.

Podvodníci v tom „umějí chodit“

Jenže jakmile dostane podvodník peníze předem, už se dále o takovou podvodnou půjčku nezajímá. Zmizí, s lidmi není v kontaktu, nezvedá telefon a podobně. V tomto případě jde o typickou podvodnou půjčku. Proto vždy platí a zvláště u zřizování půjčky, pozor na podvodné půjčky a vše si přečíst, předem žádné peníze nedávat.

Klasická půjčka peněz se prezentuje tím, že si člověk půjčí a začne splácet až za nějakou dobu – týden, měsíc apod. Nic se neplatí předem.

Další podvodné půjčky

Co se týká podvodných půjček, nejde jen o to, že se vybere poplatek předem a pak s ním zřizovatel zmizí. Vyskytují se i případy, kdy je smlouva nějakým způsobem ošizená, tedy že obsahuje nějaké skryté poplatky a podobně, přitom při zřizování o ničem takovém nepadne řeč. Zřizovatel takové podvodné půjčky často odvádí pozornost jinam a také vlídným chováním se snaží odvrátit pozornost jinam.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang