Nebankovní půjčky – kde opravdu půjčí a ihned 

Nečekaný výdaj může pořádně zaskočit. Ne každý má našetřeno dost peněz na horší časy. Pak přichází na řadu půjčka. Jaké jsou nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí?

Banky u žadatelů o úvěr posuzují bonitu, úvěrovou historii a pravidelnost příjmů. Mnoho žadatelů tak sítem přísných bankovních podmínek neprojde. Naštěstí jsou i nebankovní společnosti, kterých rozhodně není třeba se obávat.

Nebankovní společnosti jsou výhodné především v tom, že své klienty netrápí zbytečnou byrokracií. Kromě jiného jsou tyto nebankovní společnosti pod drobnohledem ČNB. Klient má tak jistotu, že jsou jeho práva pod zákonnou ochranou.

Nebankovní půjčky mnohdy doslova vytrhnou trn z paty. Avšak ne každá nebankovní společnost je solidní, proto je potřeba vybírat uvážlivě. Jaké jsou nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí?

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí 

Každý, kdo chce poskytovat úvěry, musí mít již zmíněnou licenci ČNB. Ta zaručuje, že věřitel dodržuje zákony a na jeho činnost dohlíží právě ČNB. Na tu se může dlužník v případě problémů obrátit.

Kdo tedy hledá nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, měl by v první řadě zjistit, jestli daný poskytovatel licencí ČNB disponuje. Lze to snadno zjistit na webu ČNB.

Mezi nejlepší nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, se pravidelně řadí následující půjčky:

Řada z nich nabízí i tzv. první půjčky zdarma. To znamená, že pokud dlužník peníze vrátí v dohodnuté době, neplatí za první půjčku ani o korunu navíc. Tedy žádné úroky ani poplatky. Cílem těchto půjček je nalákat nové klienty.

Jak vybrat nebankovní půjčky ihned 

Jak v široké nabídce vybrat nebankovní půjčku ihned, která skutečně pomůže a zbytečně nezadluží? Stačí držet se následujících tipů:

  • udělat si průzkum trhu – porovnat půjčky online, číst recenze ostatních
  • ověřit si licenci od České národní banky
  • zkoumat všechny parametry půjčky – úroky, RPSN i sankce vypovídají o (ne)výhodnosti půjčky
  • dát si pozor na podvodníky – nenechat se nalákat na extrémně výhodné nabídky typu sms půjčka ihned úplně každému
  • neplatit poplatky předem – seriózní nebankovní instituce žádné poplatky předem nechce

Pokud má někdo nebankovní půjčku ihned vybranou, danou instituci proklepnutou, avšak stále si není půjčkou jistý, může zavolat na infolinku dané instituce. Solidní společnost odpoví na jakýkoliv dotaz a nečiní na zájemce žádný nátlak.

Rozhodně se nevyplácí bezmyšlenkovitě sjednat produkty jako půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy, půjčky od lichváře ihned a další pochybné půjčky. Velmi často se jedná o pouhý podvod a snahu vylákat z důvěřivých lidí co nejvíce peněz.

Půjčky bez registru 

Všichni poskytovatelé spotřebitelských úvěrů mají povinnost nahlížet do registru dlužníků. Pokud v něm má žadatel nějaký negativní záznam, neměli by mu půjčku poskytnout. Chrání tím sebe i daného dlužníka.

Některé nebankovní instituce však nabízejí půjčky bez registru. To znamená, že daná instituce žadatele nijak neprověřuje a šance na schválení půjčky je zde téměř 100%. Půjčky bez registru jsou ideální šancí pro zadlužené klienty, kterým nikdo nikde jinde peníze nepůjčí. 

Půjčky bez registru však mají i velké nevýhody. Lze si půjčit jen v rámci nižších tisíců korun, žadatele čekají obrovské úroky a pokud nestihne splátku včas poslat, pak ještě vyšší poplatky a pokuty. 

Půjčky v exekuci – mám exekuci a potřebuji půjčku

Pro dlužníky s exekucemi je jedinou volbou půjčka do hodiny na ruku nebo jiná hotovostní půjčka, jelikož na účet si peníze nechat poslat nemohou. Exekutor by jim je okamžitě zabavil.

Je však potřeba si uvědomit, že půjčky v exekuci jsou vysoce rizikové. Pokud je někdo v exekuci, tak nemá na splácení svých závazků. Znamená to, že mu dluhy přerostly přes hlavu. Je další půjčka v exekuci dobrým řešením?

Dočasně možná ano. Avšak z čeho dlužník půjčku v exekuci zaplatí, když mu většinu příjmů zabavuje exekutor? Pokud se tedy někdo ocitl v situaci typu „mám exekuci a potřebuji půjčku“, pak by měl raději řešit, jak sehnat peníze bez půjčky.

Půjčka v insolvenci 

Pokud je někdo v insolvenci, znamená to, že po delší dobu neplatí své závazky, vyhlásil osobní bankrot a žije z minima. I když je to paradox, najdou se i instituce a osoby, které jsou ochotné takto zadluženým osobám půjčit.

Přesto by si půjčku v insolvenci neměl nikdo brát. Cílem insolvence je zbavit se dluhů. Nikoliv si nabírat další a další. Půjčky v insolvenci jsou navíc velmi drahé a nevýhodné. A to zejména v případě půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby. Soukromí investoři vědí, v jak velkých finančních problémech se dlužník nachází a chce vyvážit riziko nesplácení velmi vysokým úrokem.

Pokud by však insolvenční správce zjistil, že si dlužník vzal půjčku v insolvenci, oddlužení by bylo zrušeno a dlužník znovu vydán na pospas věřitelům. To za půjčku v insolvenci rozhodně nestojí. Proto je lepší vydržet a pokud je to opravdu nutné, využít až půjčku po insolvenci.

Nicméně se sjednáváním půjčky po ukončené insolvenci by měl dlužník rozhodně počkat a nejdříve důkladně promyslet jiné možnosti. Sjednání nové půjčky a její nesplácení by pak mohlo člověka dostat do podobně nepříjemné situace jako předtím.

Půjčky pro dlužníky 

Nabídka na poli nebankovních půjček je opravdu pestrá. Instituce slibují půjčky všem ihned, půjčky pro dlužníky, půjčky bez výpisu z účtu i půjčky pro dlužníky. Stačí si jen vybrat.

Společným znakem těchto půjček je, že se jedná o drahé a zároveň krátkodobé úvěry. Lze si půjčit menší částky (do 30.000 Kč), které dlužník vrátí do jednoho nebo dvou měsíců.

Pokud nebankovní společnost poskytuje půjčky pro dlužníky, tedy lidi s horší platební morálkou, hrozí riziko, že budou mít problém splatit i svou novou půjčku.

Mohou se tak dostat do vleklých problémů, spojených navyšováním dlužné částky o poplatky a úroky z prodlení. Někdy to dlužníci dokonce řeší tak, že si půjčí ještě jinde, aby jednu půjčku umořili jinou. Půjčky pro dlužníky však nikdy nejsou dobrým řešením.

Lichvář, který opravdu půjčí 

Pokud člověk potřebuje co nejrychleji peníze a v bance ho odmítli, pak stojí před otázkou „kde mi půjčí?„. Přestože nebankovní společnosti musí být pod dohledem ČNB, stále se objevují podvodné firmy, které lákají na rychlou půjčku před výplatou, peníze na účtu do 5 minut, víkendovou půjčku ihned apod.

Mnoho dlužníků na takové lákadlo slyší a často přijmou i nabídku lichváře, který opravdu půjčí. Avšak není o co stát. Lichvář je nepoctivý člověk, který se snaží vydělat na zoufalé situaci někoho jiného. Lichvář často požaduje ručení majetkem, a to i při půjčení nižších částek.

Jak poznat lichváře, který opravdu půjčí? Úroky a poplatky mnohonásobně převýší půjčovanou částku. Lichvář nabízí peníze i lidem v exekuci nebo insolvenci, nechce doložit příjem ani kontrolovat registry. Naproti tomu vyžaduje přemrštěnou zástavu. Leasing nemovitostí však nikdo řešit nechce.

Půjčit peníze ihned – půjčka všem ihned

Kde si půjčit peníze zajímá každého, kdo potřebuje opravit rozbité auto nebo spotřebič a nemá dostatečné finanční rezervy. Půjčku všem ihned nabízejí mnohé nebankovní společnosti.

Výhodou takové půjčky všem ihned je poskytnutí půjčky všem, kteří mají záznam v registru dlužníků. Půjčit peníze ihned si může kdokoliv. Další výhodou je také rychlost vyřízení půjčky.

Některé společnosti schvalují půjčky všem ihned, jiné do jednoho pracovního dne. O půjčku lze zažádat z domova, a to buď prostřednictvím online formuláře či za pomoci SMS zprávy.

Tyto nebankovní půjčky jsou neúčelové, to znamená, že je možné si půjčit peníze ihned na cokoliv. Na trhu je k dispozici mnoho nabídek, proto srovnání jednotlivých institucí a jejich produktů se rozhodně vyplatí.

Jak sehnat peníze bez půjčky 

Určitě je lepší řešit otázku, jak sehnat peníze bez půjčky, než kde si půjčit peníze. Jak sehnat peníze bez půjčky je určitě náročnější, než si jednoduše půjčit peníze ihned, ovšem rozhodně je to bezpečnější.

Člověk se tak nevystavuje žádnému riziku, že nebude schopný půjčku splatit.

Sehnat peníze bez půjčky jde následujícími způsoby:

  • zaměstnání nebo brigáda z domova
  • prodej nepotřebného majetku
  • placené stáže
  • investování
  • práce z domova (copywriting, účetnictví, překládání, prodej fotek).

Je mnoho dalších způsobů, jak sehnat peníze bez půjčky. Jen je třeba vynaložit určité úsilí. Zadarmo to totiž není. Avšak to půjčky taky nejsou.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang