Co přináší mobilní aplikace pojišťoven

S nástupem mobilních technologií se této digitální revoluci rychle přizpůsobilo i pojišťovnictví, které si uvědomilo obrovský potenciál, který mobilní aplikace přinášejí pro zlepšení zákaznické zkušenosti a zefektivnění procesů. Pojišťovny nyní využívají mobilní aplikace k tomu, aby zákazníkům poskytovaly řadu služeb pohodlně na dosah ruky a zároveň způsobily revoluci v pojišťovnictví.

Jsou to především chytré telefony, které jsou vybaveny operačním systémem mobilní aplikace, Android), iOS nebo Windows Mobile. Mobilní zařízení, pro něž řada pojišťovacích společností nechala vytvořit praktické aplikace, které vám mohou být nápomocny při jakýchkoliv činnostech, respektive v rámci libovolného pojištění.

Možnosti každé android aplikace jsou bezpochyby různé, v závislosti na dané pojišťovně. Přesto však mají tyto mobilní nástroje mnohé společné.

Jednou z hlavních výhod mobilních aplikací pro pojišťovny je možnost nabízet personalizované služby na vyžádání. Pryč jsou doby tradičních osobních kontaktů s pojišťovacími agenty, které často zahrnovaly papírování a časově náročné procesy.

Díky mobilním aplikacím mohou nyní zákazníci přistupovat k informacím o svých pojistných smlouvách, podávat žádosti o pojistné plnění a dokonce i obnovovat pojistné smlouvy, a to vše z pohodlí svých chytrých telefonů. Tyto aplikace slouží jako jednotné místo pro potřeby související s pojištěním a poskytují bezproblémovou a efektivní uživatelskou zkušenost.

Další klíčovou výhodou mobilních aplikací je integrace nejmodernějších technologií, jako je rozšířená realita (AR) a umělá inteligence (AI). Tyto technologie přinášejí revoluci ve způsobu, jakým zákazníci komunikují s pojišťovnami. AR lze využít k zefektivnění procesu likvidace škod tím, že uživatelé mohou zasílat fotografie nebo videa škod, což poskytovatelům pojištění umožňuje rychlé posouzení a zpracování škod.

Chatboti pohánění umělou inteligencí dále zlepšují služby zákazníkům tím, že poskytují okamžitou podporu, odpovídají na dotazy a poskytují doporučení týkající se pojistných smluv na míru na základě individuálních potřeb. Tyto technologické vymoženosti nejen šetří čas a úsilí, ale také zvyšují spokojenost zákazníků.

Mobilní aplikace pro pojišťovny navíc podporují proaktivní zapojení a podporují zdravé návyky pojistníků. Využitím technik gamifikace a integrace nositelných zařízení mohou pojišťovny motivovat zákazníky k osvojení zdravějšího životního stylu.

Mobilní aplikace navíc poskytují pojišťovnám cenné datové informace. Analýzou chování a preferencí uživatelů mohou pojišťovny získat komplexní představu o potřebách a očekáváních svých zákazníků.

Tento přístup založený na datech umožňuje pojišťovnám přizpůsobit své nabídky, vytvářet pojistné smlouvy na míru a personalizované cenové modely. Pojišťovny mohou využívat data uživatelů k identifikaci rizikových oblastí a proaktivně poskytovat preventivní řešení, čímž minimalizují potenciální ztráty jak pro pojistníky, tak pro pojistitele.

Pro pojišťovny je však zásadní, aby při vývoji mobilních aplikací upřednostňovaly bezpečnost dat a ochranu soukromí. Při výměně citlivých osobních údajů musí pojišťovny dodržovat vysoké standardy ochrany dat a zajistit, aby údaje zákazníků zůstaly důvěrné a bezpečné. Zavedení důkladných šifrovacích opatření a pravidelná aktualizace bezpečnostních protokolů jsou nezbytné pro vybudování důvěry u zákazníků a ochranu jejich informací.

Sjednání pojištění s pomocí mobilního telefonu

Tou nejzákladnější funkcionalitou je dostatek kontaktních informací a možnost využití libovolných služeb s odpovídající slevou.

Prostřednictvím interaktivních map a formulářů tak dohledáte kontakt na svého pojišťovacího agenta nebo kteroukoliv pobočku v České republice. S pomocí mobilní aplikace jste schopni navázat kontakt s odpovědným pracovníkem call-centra, aniž byste se zdržovali zdlouhavým přepojováním na další osoby či vyčkáváním na infolince.

Pojišťovny mnohdy předkládají i možnost objednání určité služby. Tou nejčastější je cestovní pojištění, které lze sjednat online a díky čemuž je možné získat příslušné slevy nebo bonusy. Android aplikace vám tak poslouží pro uzavření pojištění příslušného charakteru.

Mobilní aplikace pro řešení dopravních nehod

Výše uvedené možnosti android aplikací jsou povětšinou obecného rázu. Taková aplikace vám bude mnohem přínosnějším nástrojem například při dopravní nehodě. Nejenom, že se domůžete velice rychlého a přehledného návodu, jak v takový okamžik postupovat, včetně kontaktu na odpovídající oddělení pojišťovny, ale bude vám k dispozici i online formulář pro vyplnění.

Ve většině případů jde o graficky zpracované části android aplikace, které vás provedou řešením autonehody krok za krokem, včetně nalezení nejbližších smluvních autoservisů. Můžete tak velice jednoduše a v podstatě obratem nahlásit jakékoliv škody způsobené na majetku. Jde o praktické programy, které zajišťují mnohem rychlejší likvidaci škod.

Správa vlastního portfolia

Některé mobilní aplikace jsou navíc dotaženy do takové fáze, že prostřednictvím nich můžete spravovat své účty u pojišťovacích subjektů. Přihlásíte se do určitého klientského prostředí, kde zjistíte všechny informace o svém povinném ručení, cestovním připojištění, životním pojištění a dalších službách.

Android aplikace pojišťoven jsou určitě krokem tím správným směrem. Mobilní aplikace, které vám mohou ušetřit drahocenný čas a mnohdy i finance. Flexibilní nástroj obohacovaný o stále nové a praktické funkcionality, které budou občanovi nápomocny kdykoliv a odkudkoliv.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang