KB studentský účet G2 – recenze, zkušenosti

Vedení i založení KB studentského účtu G2 je zdarma, stejně jako výběry z vlastních bankomatů. Jaké je prostředí mobilní banky a internetového bankovnictví? Jaké jsou poplatky a kolik se za účet vlastně platí?

Studentský účet G2 od Komerční banky je téměř bez poplatků a jeho klientská podpora špičková. Po zaslání peněz z jiného bankovního účtu u KB je částka k dispozici během několika sekund, převody mezi ostatními bankami trvají v řádech hodin.

Jakými dalšími konkrétními výhodami účet disponuje?

 • vedení i sjednání běžného bankovního účtu zdarma
 • bonus 350 Kč za předložení ISIC karty
 • nízké poplatky
 • účet v eurech či dolarech
 • dobrá klientská podpora
 • přehledná mobilní banka
 • podpora Apple Pay, Google Pay, Fitbit i Garmin Pay
 • jeden měsíční výběr ze zahraničního bankomatu zdarma
 • zlatá karta

Tento článek čtenáře podrobně seznámí s účtem G2 od Komerční banky, aby se mohli sami rozhodnout, zda se tento účet vyplatí.

Poplatky KB studenského účtu G2

KB studentský účet G2 je standardně poskytován bez poplatků za vedení. Za sjednání se také nic neplatí a při předložení ISIC průkazu navíc každý klient dostane bonus 350 Kč.

Zdarma jsou také výběry z bankomatů KB a jednou měsíčně z bankomatu v zahraničí. Za výběr z bankomatu cizí banky se bohužel platí celých 39 Kč. Tolik stojí i druhý a každý další výběr z bankomatu v zahraničí v rámci Evropy, mimo Evropu je to 99 Kč.

Komerční banka má také spoustu vkladomatů a ani u nich se nic neplatí. K účtu každý dostane embosovanou G2 debetní kartu. Samozřejmostí je i internetové bankovnictví, mobilní banka a zasílání elektronického výpisu z účtu s měsíční periodicitou bez poplatku.

Kdo bude chtít zasílat SMS notifikace, zaplatí za každou 2,50 Kč. Volitelné připojištění platební karty vyjde na 348 Kč ročně. Veškeré tuzemské a SEPA platby bez poplatků jsou samozřejmé.

Vklady na pokladně banky jsou nezpoplatněné, naopak za výběr se platí 75 Kč. Vedení dalšího účtu v korunách vyjde na 29 Kč, v dolarech nebo eurech na 100 Kč. Expresní platby jsou poskytovány s poplatkem 29 Kč, papírové příkazy k úhradě stojí 69 Kč.

Poplatky KB studentského účtu G2:

 • výběr z cizího bankomatu 39 Kč
 • druhý výběr z bankomatu v zahraničí 39 Kč
 • výběr mimo Evropu 99 Kč
 • SMS notifikace 2,50 Kč
 • volitelné připojištění 348 Kč za rok
 • papírový příkaz 69 Kč
 • expresní platby 29 Kč
 • výběr na pokladně 75 Kč

Poplatky jsou aktuální k lednu 2022. Kompletní aktuální sazebník je vždy k dispozici na webových stránkách Komerční banky.

Z čísel výše je zjevné, že kdo vybírá pouze z bankomatů KB a ke vkladům používá vkladomaty nebo jiné bankovní účty, na poplatcích nezaplatí téměř nic.

Mobilní banka Komerční banky

Aplikace Mobilní banka poskytována Komerční bankou je velmi přehledná. Ovládání je intuitivní a design jednoduchý. Zabezpečená je šifrovacím systémem od IBM a přihlašuje se do ní heslem nebo otiskem prstu.

V mobilní aplikaci lze provádět prakticky veškeré operace. Je možné v ní nastavit trvalý příkaz či jednoduchou platbu domácí i zahraniční.

K dispozici jsou také QR platby, které jsou v dnešní době, kdy většina faktur chodí s předtištěným QR kódem, hojně využívané. Zaplatit jednoduchým naskenováním ušetří mnoho práce.

TIP: QR platby dnes již nejsou ničím neobvyklým. Podporují je například i hardware peněženky na kryptoměny jako Ledger Nano S.

Užitečná je také funkce Zaplať mi. Uživatel v ní pouze nastaví částku, kterou chce přijmout, a aplikace mu vygeneruje QR kód. Ten poté zašle tomu, od koho peníze vyžaduje.

V Mobilní bance je k dispozici také mapa bankomatů a poboček a informace o veškerých platbách a platebních kartách připojených k účtu. Lze v ní sjednat půjčku, cestovní pojištění nebo domluvit schůzku s bankéřem. Nechybí ani kurzovní lístek a kalkulačka.

Komerčbanka nabízí jeden z nejlepších účtů pro studenty.

Pro koho je účet určen?

KB studentský účet je jedním z nejlepších účtů pro studenty a mladé lidi od 15 do 30 let. Pokud si někdo účet bude chtít sjednat před dosažením plnoletosti, do banky s sebou musí vzít zákonného zástupce a přinést rodný list.

Na některé úkony bude takový klient potřebovat souhlas zákonného zástupce, který s ním v bance byl. To samozřejmě neplatí o výběrech z bankomatu a o placení. Rodiče budou třeba na procesy, jako je navýšení limitu karty, zavedení Mobilní banky do nového zařízení a podobně.

Mladí lidé si dle Twisto recenzí v posledních letech oblíbili také Twisto účet. Ten slouží ke snadnějšímu a rychlejšímu nakupování, navíc často za nižší ceny. Kromě toho s sebou přináší výhody platebního náramku a kreditní karty, kterou lze integrovat do Apple Pay.

Zlatá karta

Ke KB studentskému účtu G2 je možné si zařídit Zlatou kartu. S tou se za vedení účtu platí 100 Kč měsíčně a přináší řadu výhod.

Plusy zlaté karty Komerční banky:

 • výběry z bankomatů cizích bank zdarma
 • výběry z bankomatů v zahraničí zdarma
 • cestovní pojištění
 • asistenční služby pro motoristy

Tu největší výhodu představuje možnost vybírat z cizích bankomatů a ATM v zahraničí zdarma. To se vyplatí každému, kdo často cestuje nebo bydlí v menším městě, kde není bankomatů mnoho.

Jednou z výhod zlaté karty je i to, že klient ke ní získává cestovní pojištění a asistenční služby pro motoristy v ceně.

Mínusy zlaté karty Komerční banky:

 • vedení účtu za 100 Kč měsíčně
 • vlastní design karty za 149 Kč

Nevýhodu představuje skutečnost, že za opatření karty vlastním designem, což je u standardní karty zdarma, se platí 150 Kč. Také je potřeba vzít v potaz cenu za vedení účtu se zlatou kartou, která ročně činí 1200 Kč.

Minimální vklad a výběr

Minimální vklad ani výběr na pokladně nejsou stanoveny. Maximální počet vložených či vybraných mincí je však 50 kusů. Za výběr se ovšem platí 75 Kč.

Vkladomaty přijímají pouze bankovky, což znamená že je možné přes něj na účet vložit minimálně 100 Kč. Po vložení peněz do vkladomatu částka přistane na účtu takřka okamžitě.

Výběry z bankomatů se liší dle jednotlivých lokací. Některé bankomaty vydávají minimálně 500 Kč, jiné bankomaty vydávají i dvousetkorunové bankovky.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang