Fotovoltaická elektrárna – FVE Uherský Brod

Ve Zlínském kraji, v okrese Uherský Brod, je situována FVE o celkovém výkonu 10,21 MW. Jedná se o jednu z velkých slunečních elektráren v České republice.

Fotovoltaické elektrárny jsou jednou z nejefektivnějších a nejmodernějších form obnovitelných zdrojů energie. Fotovoltaické elektrárny využívají energii slunečního záření k produkci elektrické energie.

Tato energie je pak distribuována do sítě elektrických zařízení, což je efektivní způsob, jak využít obnovitelné zdroje energie.

Co jsou fotovoltaické elektrárny?

Fotovoltaické elektrárny jsou stavby, které jsou schopné vyrábět elektřinu z obnovitelných zdrojů. Jsou založeny na principu fotovoltaického efektu, kdy se energie světla přeměňuje na elektrickou energii. Jsou schopny vyrábět elektřinu za širokého spektra světelných podmínek, včetně slunečního svitu a umělého osvětlení.

Fotovoltaické elektrárny jsou často využívány jako zdroj čisté energie, protože nevyvolávají žádné škodlivé emise. Jsou schopny generovat elektrickou energii za jakéhokoli počasí, což je pro mnohé země výhodné.

Tyto elektrárny mohou být postaveny všude, kde je dostatek slunečního svitu, což znamená, že nejsou omezeny geografickou polohou. Fotovoltaické elektrárny jsou však také poměrně drahé na instalaci.

Proto je často obtížné najít finanční prostředky pro jejich stavbu. Navíc se často stává, že fotovoltaické elektrárny nejsou schopny vyrábět dostatečné množství energie, aby vyhovovaly potřebám energetické sítě.

Fotovoltaické elektrárny jsou však stále oblíbeným způsobem výroby energie. Ačkoli jsou poměrně drahé na instalaci, mohou poskytnout dlouhodobou úsporu energie a peněz.

FVE Uherský Brod

Právě ve Zlínském kraji, v okrese Uherský Brod, potažmo u tohoto města, je situována FVE o celkovém výkonu 10,21 MW. Jde o další z mnoha fotovoltaických elektráren, jejichž průběh realizace probíhal v roce 2010, stejně, jako samotné spuštění.

Hlavním majitelem FVE Uherský Brod je společnost Divalia a.s., jejímž vlastníkem je podnikatelský subjekt Milplace a.s.

Všechny fotovoltaické panely v počtu 37.818 kusů dodala společnost Liglass Trading CZ, s.r.o., která použila výrobky typového označení 270–72P. Právě ty jsou zdrojem výše uvedeného výkonu. Všechny součásti FVE Uherský Brod se rozkládají na pozemcích o přibližné výměře 199.083m2.

Pražská společnost Divalia a.s. využila několikahektarového pozemku určeného pro průmyslovou výstavbu, v blízkosti Slováckých strojíren.

Fotovoltaická elektrárna Uherský Brod je primárně napojena do distribuční sítě společnosti E.ON. Ve Zlínském kraji jde tak o jednu z největší FVE vůbec.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang