Vyplatí se elektřina od RWE

RWE je jedním z dodavatelů elektrické energie. V kterých krajích se vyplatí k RWE přejít?

RWE AG je jednou z pěti největších evropských plynárenských a elektrárenských společností. Zaměstnává kolem 70 000 zaměstnanců. Působí především ve střední a jihovýchodní Evropě. Sídlo koncernu najdeme v Essenu v Německu.

Skupina RWE se zaměřuje na obchodování s energiemi. Dále uplatňuje své zkušenosti v oblasti produkce ropy, oboru plynárenství a zemního plynu a hnědého uhlí, ale také se zaměřuje na výstavbu a provoz elektráren na bázi zdrojů obnovitelné energie, ale i konvenčních elektráren.

RWE jako dodavatel elektřiny

RWE už mnohým lidem nedodává jen plyn. Roku 2010 vstoupil i na trh s elektřinou i RWE. Elektrická energie se tak stala dalším produktem, které nabízí. Nabízí nižší cenu za silovou elektřinu. Kromě toho má ve své nabídce i jednorázové bonusy za uzavření smlouvy u této společnosti.

RWE nabízí produkty určené domácnostem: Standard, AKU8, AKU16, Přímotop a Tepelné čerpadlo a Víkend. Pokud si nejste jisti, jaký tarif zvolit, abyste neplatili více, než musíte, můžete využít tarifního poradenství RWE. Elektřina od RWE je respektovaným a konkurence schopným produktem.

Porovnání RWE s jinými dodavateli*

Zvažujete, jestli dodávka elektřiny od RWE bude vhodná i pro vás? Záleží na různých faktorech. Chcete-li si spočítat výhodnost, nemusíte to provádět nikterak složitě. Porovnání cen elektřiny můžete snadno provést u nás v kalkulačce elektřiny. Snadno a během chvilky porovnáte cenu elektřiny od RWE s jinými dodavateli ve vašem kraji. Nejdůležitější porovnání jsme udělali za vás.

Nejčastější využití elektřiny v domácnostech, které topí plynem, je svícení a ohřev vody. Proto jsme do výpočtu zahrnuli tarif d26d s průměrnou spotřebou 2 MWh ve vysokém tarifu a 4 MWh v tarifu nízkém. Jedná se o příklad využití ve středním rodinném domku.

Tarif od RWEDistribuční oblastCena za rokÚspora

eStart – Aku 8

PREdistribuce, a.s.roční cena

 

19517 Kč

ušetříte až

 

1281 Kč

eStart – Aku 8

E.ON Distribuce, a.s.roční cena

 

19276 Kč

ušetříte až

 

1585 Kč

eStart – Aku 8

ČEZ Distribuce, a.s.roční cena

 

19891 Kč

ušetříte až

 

721 Kč

Druhým příkladem je výpočet ceny elektřiny pro domácnost, která využívá přítop.V tomto případě jsme do výpočtu zahrnuli tarif d45d s průměrnou spotřebou 500 kWh ve vysokém tarifu a 18 MWh v tarifu nízkém.

Tarif od RWEDistribuční oblastCena za rokÚspora

Start – Přímotop

PREdistribuce, a.s.roční cena

 

52030 Kč

ušetříte až

 

1573 Kč

Start – Přímotop

E.ON Distribuce, a.s.roční cena

 

52774 Kč

ušetříte až

 

3539 Kč

Start – Přímotop

ČEZ Distribuce, a.s.roční cena

 

54504 Kč

ušetříte až

 

1541 Kč

Distribuční oblasti elektřiny

Výpočty byly rozděleny podle distributorů elektřiny. Podle dominantních dodavatelů v dané oblasti byly vypočítány úspory. V České republice jsou tři distribuční oblasti z nichž každá má svého dominantního dodavatele.

PREdistribuce a.s.

E.ON distribuce a.s.

ČEZ distribuce a.s.

  • Vše ostatní (západní a severní Čechy a severní Morava)
  • dominantním dodavatel ČEZ, a. s.

Další tarify elektřiny u RWE

RWE nabízí domácnostem elektřinu v následujících produktových řadách:

  • RWE Optimal: S tímto tarifem vám RWE garantuje pokles ceny elektřiny tři roky po sobě. Ceník je tedy u tohoto tarifu rozdělený do třech cenových období. Platnost je uvedená vždy v ceníku. Cena se porovnává s dominantními dodavateli elektřiny: ČEZ Prodej (produktová řada Comfort), E.ON Energie (produktová řada Elektřina, StandardPower) a Pražská energie (produktová řada Komfort, Aktiv). RWE v prvním cenovém období garantuje cenu nižší o  2%, ve druhém o 4 % a ve třetím o 6 %.
  • RWE Start: U tohoto tarifu je cena silové elektřiny nižší o 10 %. To se týká tarifů D01d a D02d. U ostatních tarifů je to o 5 %. Cena je porovnávána s nabídkou dominantních regionálních dodavatelů, tj. ČEZ Prodej (produktová řada Comfort), E.ON Energie (produktové řady Klasik, StandardPower), Pražská energetika (produktové řady Komfort, Aktiv).
  • RWE eStart: Prémiový produkt, který nabízí neměnnou cenu elektřiny do 31.3.2014.
  • RWE Stabil 2015+: S tímto produktem se nebudete muset obávat růstu cen za elektřinu. Získáte s ním garanci stabilní ceny až do 30. 9. 2016.
  • RWE garance 24: Zastavíte růst svých nákladů na energii. Budete mít jistotu pevné ceny silové elektřiny na dva roky dopředu. Po uplynutí této doby máte možnost zvolit automatické prodloužení tarifu na další dva roky.
  • RWE Standard: Budete mít jistou, že vám cena neporoste. Stabilní cenu máte zaručenou až do konce roku 2013.

*data se vztahují ke dni vydání/aktualizace analýzy

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang