Co je to konsolidace – recenze, zkušenosti, kdo nabízí nejvýhodnější konsolidaci dluhu?

Konsolidace je v poslední době často používané slovo a není divu. Přesto někteří lidé nevědí, co konsolidace je. Spousta lidí je v dnešní době zadlužená u více věřitelů. Vyznat se ve splácení půjček v různých termínech a různým věřitelům nebývá vždy snadné. Pro tyto případy je vhodná konsolidace dluhů. Co je to konsolidace a jaké podmínky je nutné pro konsolidaci splnit?

Jedná se o sloučení více půjček do jedné. Velkou výhodou je, že to lze i v případě, kdy je několik různých věřitelů. Dojde tak k rychlému shrnutí a přehledu všech půjček do jedné. Zadlužený člověk získá jednoho věřitele, kterému bude splácet všechny své sloučené půjčky v jednom termínu.

Co je potřeba ke konsolidaci půjček

Pokud člověk není v tématu půjček moc zkušený a znalý, těžko bude vědět, co je třeba na konsolidaci. Je nutné mít minimálně 2 dluhy – což je logické, aby bylo co slučovat. Lze slučovat pouze půjčky, které jsou uvedeny v registru a se splatností delší než 6 měsíců. U většiny bank celková částka dluhů nesmí přesáhnout stanovenou částku.

Tato hranice se liší dle daných bank, nejčastěji se jedná o 500 000 Kč až 1 000 000 Kč. Výjimečně banka umožňuje sloužit půjčky v celkové hodnotě do 2 500 000 Kč. Zároveň existuje i minimální hranice. Celková hodnota dluhů nesmí být nižší než 50 000 Kč.

Při konsolidaci půjček dlužník ušetří i díky nižšímu úroku, který získá.

Výhody konsolidace

Největší výhodou je přehled všech dluhů. Někteří lidé mají více menších dluhů u různých věřitelů a vyznat se, kdy mají komu, co splatit bývá náročné. Proto hlavní výhodou je, že člověk splácí jednu částku jednomu věřiteli.

Sloužit je možné téměř všechny typy úvěrů – hypotéky, spotřebitelské úvěry, nebankovní půjčky, kontokorent, kreditní karty, účelové i neúčelové půjčky.

Pokud se celková částka splátek jednotlivých dlužných částek stává převyšující příjmy, díky konsolidaci částka splátky bude o něco nižší a splátka nebude pro člověka likvidační.

U konsolidace dlužník dostane lepší úrok, díky tomu jsou měsíční splátky nižší a člověk ještě pár korun navíc ušetří. Zároveň dojde k přehledu v dluzích.

Dlužník si může určit den a dobu splácení, zároveň lze řešit i konkrétní částku měsíční splátky. Tím člověk získá své finance opět pod kontrolu.

Dlužník se vyhne zbytečnému papírování jako je například rušení starých smluv a řešení nových. Všechny tyto záležitosti vyřeší za dlužníka banka, kterou si vybere pro konsolidaci svých dluhů. Konsolidace je cesta, jak se přiblížit jednomu ze čtyř způsobů, jak zařídit, aby peníze pracovaly pro vás.

Je důležité, aby si dlužník správně vybral věřitele, u kterého bude své dluhy slučovat.

Dlužník se tedy dluhu nezbaví ani si nepřibere dluh další. Znamená to, splácení půjček u jednoho věřitele za lepších podmínek. Zájem o konsolidaci půjček roste.

Nejvýhodnější konsolidace půjček

Každý dlužník při hledání nejvhodnější konsolidace se dívá na jiné podmínky. Pro někoho je důležité jméno věřitele, pro jiného zase datum splátek. Výběr nejvýhodnější konsolidace se také může lišit podle délky doby splácení a největším kritériem bývá výše splátky.

Neexistuje obecné pravidlo, které by řeklo, který věřitel poskytne nejvýhodnější konsolidaci půjček. Je vhodné, aby si každý zájemce o konsolidaci půjček porovnal nabídky věřitelů. K tomuto může dopomoct online porovnávání, které si může každý prohlídnout z pohodlí domova a na základě zjištěných informací se rozhodnout.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang