Česká Telefónica dosáhla nižší čistý zisk

Ve druhém čtvrtletí letošního roku se čistý zisk společnosti Telefónica Czech Republic meziročně snížil o 18% na 1,35 mld. CZK

Společnost Telefónica Czech Republic zaznamenala v druhém čtvrtletí meziroční pokles čistého zisku o 18% na 1,35 mld.. CZK. Představitelé společnosti o tom informovali ve středu. Analytici oslovení v průzkumu agentury Reuters očekávali, že čistý zisk ve sledovaném období dosáhne hodnoty 1,43 mld. CZK.

Provozní zisk společnosti ve druhém čtvrtletí poklesl o 5,6% na 12,03 mld.. CZK. Analytici předpokládali, že se sníží až na 12,01 mld. CZK.

telefon
Telefónica působí i na Slovensku.

Na straně příjmů se projevil nižší pokles tržeb za mobilní služby. Společnost Telefónica Czech Republic v dubnu přistoupila k výraznému snížení sazeb za mobilní služby. Negativní dopad tohoto kroku byl menší, než předpokládali někteří analytici. „Tržby z oblasti mobilních služeb byly příjemným překvapením“ řekl analytik společnosti Wood & Co. Tibor Bokor.

Telefónica působí i na Slovensku. Prostřednictvím společnosti Telefónica Slovakia poskytuje mobilní služby pod značkou O2. Na slovenský trh vstoupila rozhodnutím poroty Telekomunikačního úřadu SR v roce 2006 a svoji komerční provoz zahájila 2. února 2007.

Operátor nabízí kromě klasických paušálů např. i O2 SIM kartu zdarma

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang