SIM karta zdarma – Vodafone, O2, T-mobile 

Mobilní tarify jsou sice oblíbené a výhodné, avšak ne každý je chce mít. Spousta lidí tak stále upřednostňuje předplacené karty. Jaká je nejlevnější SIM karta? A nabízí někdo SIM kartu zdarma?

Pokud má někdo na mobil tarif, musí mít s operátorem uzavřenou smlouvu. Ta se často uzavírá na určitou dobu a po celou tuto dobu je jí uživatel vázaný. Musí ji tedy mít a platit měsíční paušál.

Operátor samozřejmě ví, komu dané telefonní číslo, potažmo SIM karta patří, kam volá, jak čerpá data atd.

Kdo chce zůstat ve větší anonymitě a nechce být vázaný žádnou smlouvu, ten zvolí předplacenou kartu. Z přednabitého kreditu uživatel zaplatí jen to, co využije. Operátoři navíc ke kartám nabízejí různé balíčky.

Klasické předplacené karty obvykle obsahují určitý počet dat, volných minut i SMS. Předplacené SIM karty se vyplatí těm, kteří telefon používají méně. Někteří operátoři nabízejí i SIM karty zdarma. Jak to funguje?

SIM karta zdarma 

Co je SIM karta zdarma? Jedná se o plnohodnotnou SIM kartu, za jejíž pořízení uživatel nezaplatí ani korunu. Objedná ji si zdarma a zpravidla mu přijde poštou domů.

Doma ji jen zaktivuje podle návodu a může začít používat. Někteří mobilní operátoři nabízejí SIM karty zdarma včetně počátečního kreditu.

U některých operátorů je podmínkou pro zaslání SIM karty zdarma zaplacení prvního kreditu dané v minimální výši. Tento kredit pak je připsán na objednanou SIM kartu.

SIM zdarma Vodafone 

Vodafone nabízí SIM kartu zdarma pro každého, komu je více jak 15 let a doloží občanský průkaz a další doklad obsahující fotografii a rodné číslo.

U SIM zdarma Vodafone má uživatel nastavený Balíček ke kartě 2,5 GB dat. První měsíc neomezeného volání v síti Vodafone a 2,5 GB dat je již v ceně karty. Po 30 dnech se tento balíček automaticky obnoví za 199 Kč. Navíc získá extra kredit 100 Kč, který je platný 45 dní a nelze ho použít na služby třetích stran.

Nová SIM karta Vodafone 

Pokud někdo ztratí telefon nebo mu ho ukradnou, musí řešit, jak získá novou SIM kartu Vodafone. Je více způsobů, jak ji lze získat. Každý si vyberte ten, který mu bude vyhovovat nejvíc. Novou SIM kartu Vodafone lze získat jedním z těchto způsobů:

  • přihlásit se do samoobsluhy Můj Vodafone, v sekci Služby – Moje SIM / eSIM a položce Nová SIM karta lze kartu objednat. Nová SIM karta Vodafone dorazí do 2 až 3 pracovních dnů.
  • navštívit některou z prodejen, kde se dostane SIMka hned,
  • zavolat na zákaznickou telefonní linku a SIMku si objednat. Dorazí poštou.

Ať už si zákazník vybere jakýkoliv způsob, aktivaci nové SIM karty provede operátor obvykle do 1 hodiny.

O2 SIM karta zdarma 

Stejně jako Vodafone i O2 nabízí předplacené karty a SIM zdarma, a to na simzdarma.cz. Jak již název napovídá, za O2 SIM kartu nezaplatí uživatel ani korunu a bude mu zcela zdarma doručena na zvolenou adresu v rámci České republiky.

Na jedno jméno si lze objednat jednu O2 SIM kartu zdarma každý půl rok. Je tedy jasné, že tato O2 SIM karta zdarma je evidována na jméno, tedy není anonymní.

První den služeb má klient v rámci prezentace nabídky služby zcela zdarma. Následně platí 25 Kč denně v případě aktivního využívání. Předplacenou SIM kartu je samozřejmě nutné dobíjet, s čímž se pojí další výhody.

Pokud si klient dobije alespoň za 300 Kč, O2 mu dalších 100 Kč přihodí. Tato akce je však platná maximálně 10krát během 12 měsíců.

K O2 SIM karta zdarma navrch operátor přidá ještě 200 MB dat. Kdo data spotřebuje, může si koupit dalších 200 MB za 19 Kč.

O2 odměna za dobití 

Pokud má někdo SIM kartu O2, pak operátor nabízí odměnu za dobití. Jak a kolik lze získat O2 odměnu za dobití? Bonusový kredit lze získat od O2 v rámci marketingových akcí. Může se jednat o minuty volání zdarma, SMS zdarma nebo i data k připojení k internetu

O2 odměnou za dobití může také být používání O2 klidně na celý měsíc úplně zdarma. Vždy záleží na aktuální akci a výši dobití.

T-mobile SIM karta zdarma 

T-mobile nabízí ochutnávkovou Twist kartu zdarma (Edice zdarma) s kreditem 10 Kč na volání, SMS a data. Za první dobití do měsíce od aktivace T-mobile SIM karty zdarma obdrží uživatel 100 Kč bonusového kreditu navíc k dobíjené částce.

Jedna minuta hovoru přijde na 3,90 Kč a odeslání jedné SMS zprávy na 1,90 Kč.

Dále T-mobile nabízí několik variant a balíčků s předplacenou kartou. O jaké se jedná? V nabídce je Edice 50 minut a SMS za 150 Kč. Ta zahrnuje 50 minut volání a 50 SMS do všech sítí, a to na celý měsíc od aktivace karty. Za internet platí uživatel jen podle toho, kolik dat spotřebuje, nejvíce však 10 Kč za 100 MB.

Edice 3 GB dat za 200 Kč zahrnuje 3 GB dat, což postačí pro komunikaci na sociálních sítích, čtení e-mailů, využití navigace nebo hledání v jízdních řádech. Volání a SMS jsou dle sazeb tarifu Twist S námi.

Edice 10 GB dat za 469 Kč je stejná jako předchozí, jen obsahuje 10 GB dat. Všechny tyto Edice mají navíc počáteční kredit 100 Kč.

SIM karta zdarma Gorila 

Gorila je virtuální operátor. Gorila mobil fungující v sítí Telefónica O2 cílí hlavně na mladší uživatele. Stejně jako u ostatních operátorů je i zde v nabídce SIM karta zdarma Gorila. Standardně je Gorila mobil bez jakýchkoliv závazků, za všechny služby se platí z přednabitého kreditu.

V nabídce ovšem existuje také balíček služeb a dva paušály. Vybrat si tedy může každý zákazník, jak ten, co upřednostňuje předplacené karty, ten kterému vyhovuje paušál. Jak SIM kartu zdarma Gorila objednat?

SIM kartu zdarma Gorila stačí objednat z internetových stránek a během několika dní přijde na zadanou adresu. Zdarma je rovněž poštovné. Kredit je v tomto případě 0 Kč.

Před samotným využíváním všech služeb je nutné SIM kartu zdarma aktivovat, přiložený návod je velice jednoduchý. Záleží však na tom, jestli si zákazník objednal klasickou přeplacenou kartu nebo tarifní zvýhodnění.

Pokud si objednal klasickou předplacenou kartu, musí ji aktivovat dobitím kreditu o minimální výši 250 Kč. V případě paušálu se stačí přihlásit do internetové samoobsluhy a provést aktivaci.

Datová SIM 

Datová SIM je klasická SIM karta, na které si majitel aktivoval pouze datový tarif. To znamená, že z datové SIM nemůže zákazník volat ani psát zprávy.

Pokud by si to rozmyslel a chtěl by ze své datové SIM začít volat, nemusí si kupovat další SIM kartu. Stačí na datovou SIM koupit správný tarif, který umožňuje i hovory nebo SMS.

Mobilní telefony dual SIM 

Mobilní telefony dual SIM nebo duální telefony podporují funkci eSIM. Díky tomu lze s duálním telefonem používat dvě telefonní čísla najednou. Například služební i soukromé v jednom telefonu.

Mobilní telefony dual SIM obsahují speciální čip, na který si uživatel nahraje svůj eSIM profil od operátora, který funguje jako klasická SIM karta. Má telefonní číslo a může disponovat datovým balíčkem. Profilů pak může být i více najednou.

Dual SIM telefony také fungují tak, že místo jednoho SIM slotu obsahují rovnou dva. Při používání dvou čísel telefon nabídne možnost si vybrat, jaké číslo chce uživatel v danou chvíli použít.

Mobilní telefony dual SIM tedy jednoduše umožní do telefonu vložit dvě různé SIM karty, které mohou být od dvou různých operátorů, a používat obě současně. Největší využití pro duální telefony najdou lidé, kteří mají pracovní číslo, avšak nechtějí s sebou nosit další telefon.

Je ale potřeba sledovat, jako velikost SIM karty podporují jednotlivé telefony. Například iPhony mají specifickou velikost podporovaných SIM karet.

Nejlevnější SIM karta 

Levných SIM karet s přednabitým kreditem je na trhu dost. Výhodnost pořízení SIM karty vždy závisí na tom, jaký balíček daná karta zahrnuje. Jaká je nejlevnější SIM karta?

Aktuálně nejlevnější SIM kartou je T-Mobile KAKTUS SIM karta, která stojí 100 korun. Zahrnuje 1 GB dat a stokorunový kredit. V nabídce je i tzv. Kaktusí SIMka zdarma. Ta nabízí 100% bonus za první dobití nad 200 Kč a desetikorunový kredit.

O2 nabízí předplacené karty GO, kdy za 129 korun uživatel získá 300 MB dat, neomezené volání do všech sítí na den za 25 Kč a přednabitý kredit ve výši 150 Kč.

Dokonce i např. obchodní řetězec COOP nabízí předplacenou kartu COOP Mobil s tarifem START SMART a kreditem 100 Kč zdarma.

Operátoři se s nabídkami předhánějí, aby nalákali nové klienty. Na internetu lze snadno najít, jaká je aktuálně nejlevnější SIM karta.

Operativní leasing – co je to operativní leasing?

Operativní leasing se nejčastěji používá, když si člověk pořizuje auto. Umožňuje člověku si vybrat úplně nový vůz dle vlastního výběru. Nemusí skládat akontaci a platí měsíční splátky za užívání vozu. Fakticky jde vlastně o nájem.

Uživatel totiž není vlastníkem vozu. Tím zůstává ten, kdo operativní leasing poskytuje. Operativní leasing však není nabízen jen pro auta. Lze ho sjednat i pro mobilní telefony. Některé mobily jsou totiž dneska dost drahé a málokdo za ně chce nebo může dát desetitisíce korun naráz.

Operativní leasing na mobil nabízí např. Alza. Zákazník má nárok každý rok na nový mobil, v případě opravy nečeká a telefon je také pojištěn proti krádeži. Je však nutné pamatovat na to, že klient mobil nevlastní.

Vidina nového drahého telefonu je sice lákavá, každý by si však měl předem spočítat, jak vysoké splátky bude platit a jak dlouho. Je totiž dost možné, že „půjčovné“ bude vysoké a telefon uživateli nezůstane.

Naproti tomu pokud si bude člověk odkládat určitou částku každý měsíc, může si na telefon našetřit, koupit si nový a naložit s ním podle svého. Zkrátka všechno má své pro i proti.

Sazkamobil 

Ani Sazka nemůže zůstat pozadu, proto nabízí předplacenou SIM kartu a spoustu výhod. Podle aktuální speciální nabídky jsou k dispozici předplacené SIM karty s kreditem 150 Kč za pouhých 75 Kč. Při online objednávce lze navíc získat slevu.

SIM kartu Sazka lze objednat na webu sazkamobil.cz. Tam jsou uvedeny další akce a ceny tarifů.

Jak vyčistit telefon?

Každý telefon má interní paměť. Když se zaplní, nejdou stahovat aplikace, ukládat fotky a mobil se začíná zasekávat. Pak je čas vyčistit telefon a uvolnit místo. Jak uvolnit paměť v telefonu a jak vyčistit telefon?

Je několik kroků, díky kterým je možné během pár minut vyčistit telefon. Čištění telefonu není nic složitého. Jedná se o následující kroky:

  • vymazání mezipaměti
  • vymazání nepoužívaných aplikací
  • vymazání všeho nepotřebného (promazat fotky, videa, stažené soubory)

U telefonu je dobré používat cloudová úložiště a na ně si ukládat všechny fotky, videa a dokumenty. Je to jedna z možností, jak vyčistit telefon, a zároveň nepřijít o důležité soubory. Většina společností nabízí určitou kapacitu zdarma. Další paměť je možné si přikoupit za nízký poplatek.

Jak vyčistit reproduktor u telefonu? 

O každý přístroj je potřeba se starat. Stejně tak i o mobil. Ať už se jedná o displej, reproduktor nebo konektor pro nabíječku, pravidelné vyčistění telefonu ušetří návštěvu servisu. Proč by měl člověk čistit reproduktor telefonu?

Je to jednoduché. Jakmile se reproduktor telefonu zanese špínou, přestane naplno fungovat. To se může projevovat tak, že člověk přes nečistoty neslyší s druhou stranou při telefonování.

Jak vyčistit reproduktor u telefonu snadno, rychle a hlavně bezplatně? Kromě vatových tyčinek lze k šetrnému vyčištění reproduktoru použít i obyčejný zubní kartáček s jemnými štětinami.

Výborně funguje také lepicí páska nebo speciální plastelína k čištění klávesnic. Jemným fouknutím člověk také nic nezkazí.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang