Ceny dálničních známek v zahraničí

Vyrazit do zahraničí bude chtít v období prázdnin celá řada turistů. Pokud se kdokoliv chystá do některého z letovisek u moře, pak by se měl samozřejmě mimo jiné i rozhodnout o způsobu dopravy. Kolik stojí dálniční známky v případě, že se člověk rozhodne jet vlastním autem?

Pokud třeba vyráží do Itálie, pak by je nutné zdát ceny dálniční známky ve Slovinsku anebo v Rakousku.

Dálniční známky a mýtné v Rakousku

Rakousko je zemí, kterou je zapotřebí projet při cestě do většiny jižně položených států. Za dálniční známku na 2 měsíce se platí 24,8 Eur za osobní automobil do 3,5 t. Cena motocyklu vyjde na polovinu. U desetidenní dálniční známky je cena stanovena u automobilů na 8,5 Eur. Motocykly mají taxu opět poloviční.

V Rakousku se za některé úseky platí i mýtné (například úseky na dálnici A 13 z Innsbruck do Brenneru anebo na S 16 ze St. Antonu do Langenu.

dc3a1lnice-e1416907719205-2884070
V Rakousku je nutné platit dálniční známku a na některých úsecích i mýtné.

Ceny ve Slovinsku

Zde se ceny liší podle hmotnosti a výšky vozu. Jestliže má auto hmotnost do 3,5 t a výšku do 1,3 m nad první nápravou, pak se platí 15 Eur na týden. U krátkodobých sazeb je tedy Slovinsko poměrně výhodné. Měsíční taxa u stejných vozidel činí 30 Eur. U motocyklů jsou sazby stejně jako v Rakousku poloviční.

Mýtné brány v Chorvatsku

V Chorvatsku se řeší dálniční poplatky za pomocí mýtných bran. Podle projetého úseku se platí příslušná finanční suma. Cena se v Chorvatsku pohybuje okolo 40 kun za ujetých 100 kilometrů. Zpoplatněny jsou mimo jiné i trajekty a některé úseky na Istrii.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang