5 užitečných tipů pro výběr výhodné hypotéky

Postavit si nový dům anebo koupit krásný prostorný byt dnes už nemusí být pouze snem. Realizace tohoto záměru se samozřejmě odvíjí od momentálních finančních možností. Je jasné, že na celkovou investici mnoho lidí nemá. Za pomocí výhodné hypotéky ale není problém záměr realizovat. Jakých je 5 základních tipů, které se budou hodit každému při výběru správné hypotéky?

V dnešní době má jen malé procento lidí dostatek finančních prostředků na vlastní bydlení. Proto je vhodné znát nejen základní tipy, jak vybrat správnou hypotéku.

1. Plánování

Základem je propočet momentální finanční situace. Přesně by si měl člověk vyčíslit své současné příjmy a výdaje a získáte určitou sumu, díky které bude moci případnou hypotéku splácet. Úvěr tohoto typu je dlouhodobým závazkem a v potaz by se měla brát i celková rodinná situace a možnosti.

americkc3a1-hypotc3a9ka3-3601939
Hypotéku na vlastní bydlení řeší většina lidí, málokdo má peníze v hotovosti na vlastní bydlení.

2. Důvěra pouze jedné bance – určitě ne

Mnozí lidé si automaticky vezmou hypotéku u banky, kde mají svůj běžný účet. Tento krok není zrovna nejvhodnější, jelikož se s největší pravděpodobností nedostane na nejnižší úrokovou sazbu. Ideální je tedy porovnání nabídek několika bank. Jen tak se člověk dostane k té nejvýhodnější.

3. Pozor na skryté poplatky

Každý finanční produkt je spojen s určitými poplatky. Všechny by člověk tedy měl znát předem. Pokud narazí na nějakou výhodnou hypotéku, která mu neukáže určité parametry, pak by se jí měl raději vyhnout.

pujcka_nebankovni-2298239
Výběr správné hypotéky je důležitý kvůli úspoře peněz.

4. Úroková sazba a její fixace

Velmi důležitá je i celková výše úrokové sazby. Čím bude číslo nižší, tím pochopitelně přeplatí menší finanční částku. Rozmyslet by si měl i délku fixace úrokové sazby. Nejčastěji zájemci vybírají pětiletou fixační lhůtu. Dnes jsou hypotéky na svém minimu, takže se delší doba fixace vyplatí.

5. Kontrola smlouvy

Než člověk podepíše smlouvu, všechny údaje by si měl pečlivě zkontrolovat. Mnohdy může dojít i k nechtěným nepřesnostem.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang