Zapomenutý ceník „medovníku“

Medovník asi není zapotřebí představovat a mezi lidmi je velmi oblíbený. Proč jej tedy neprodávat přes slevové portály. Proti tomu nemáme naprosto nic, nesmíte ale zapomenout schovat původní ceník.

Na portálu Slevomat se objevila akce Tři druhy vynikajícího medovníku.

Zda jde o originální recepturu nebo vlastní výrobu nám nepřísluší komentovat a je nám to vcelku jedno. Dorty mohou být i tak vynikající. Co nás však zarazilo je hra s čísly, konkrétně pak s cenami medovníků. Když jsme na webu lavtor.cz hledali ceník jednotlivých produktů, nepodařilo se nám jej nalézt.

Po chvilce hlubšího zkoumání jsme však narazili na jednu zapomenutou stránku, u které se domníváme, že se ji nepodařilo tak úplně dobře skrýt. A je to právě stránka ceníku na doméně lavtor.cz, který se na stránce nacházel dne 7. 4. 2012 a nachází se zde i v době akce.

V ceníku jsou ceny následující

  • dort – medovka (klasický medovník na Slevomatu) – 1 300 g – 250 Kč
  • dort – med v čokoládě (čokoládový medovník na Slevomatu) – 1 450 g – 280 Kč

Na slevomatu jsou však původní ceny následující

  • dort – medovka (klasický medovník na Slevomatu) – 1 300 g – 450 Kč
  • dort – med v čokoládě (čokoládový medovník na Slevomatu) – 1 450 g – 450 Kč

Vzhledem ke skutečnosti, kdy na webu není zveřejněný ceník, považujeme tuto skutečnost za klamavou a uvádějící spotřebitele v omyl. Domníváme se, že zde může docházet k porušení zákona č. 513/1991 Sb. (Nekalá soutěž).

Jde opravdu o medovník?

Několik šikovných slovních obratů může ve spotřebiteli vzbudit dojem, že se jedná o originální medovník. Na webu výrobce (i v certifikátech), stejně jako až v objednávce na slevovém portálu je napsáno, že se jedná o dort medovka. Na původní stránce slevové nabídky je však několikrát zmíněno, že jde o medovníky.

Tato prodejna navíc není ani označena na mapě prodejních míst Medovníku Original.

V žádném případě nechceme tvrdit, že se jedná o nekvalitní dorty, vadí nám ale označení medovník, kdy se z výše uvedeného textu domníváme, že se o originál nejedná a označení na slevovém portálu je zavádějící a klamavé. Druhou věcí, která nám jako spotřebitelům vadí, je prazvláštní hra s cenami. Původní ceny, zveřejněné na slevomatu jsou neověřitelné a na webu se vyskytuje skrytý ceník, kde jsou ceny dortů jiné.

  • Nakoupených kupónů: 970
  • Zbytečně utracených peněz: 209 415 Kč

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang