Založím eshop, lidi nakoupí, zavřu ho

Jednoduché tři kroky, jak rychle přijít k penězům a naštvat pár důvěřivých zákazníků. Takové podnikání je bohužel na internetu v dnešní době možné. Ukážeme si, jak takový princip funguje.

Na portálu berslevu.cz jsme narazili na nabídku naprosté novinky na trhu elektronické cigarety:

První varování přišlo už při návštěvě eshopu super-kup.webnode.cz. Nevzhledná stránka založená na free řešení během jednoho dne. Takové stránky vznikají často za účelem něco rychle prodat a zahladit stopy. Druhé varování je “novinka” na trhu, kterou jinde nenajdete. To se opravdu stát může, ale ne v tomto případě. A tak jsme začali pátrat.

Stížnosti už byly dříve

Už první nález naznačil, že nepůjde o čistého obchodníka. Na sociální síti facebook.com jsme našli první stížnost.

Jedna náhodná stížnost, to se opravdu může stát, ale ono jich je více. Na portálu podvodnefirmy.cz jsme našli hned několik stížností na provozovatele eshopu. Citujeme níže.

“Pozor podvodník. Nedodá vše, na reklamace nereaguje , peníze za vrácené zboží nevrací. Web i-kolonil.cz zrušil a teď podvádí na i-biokrby.webnode.cz. Pozor často prodává na slevových serverech, např. slever.cz, hyperslevy.cz.”

“Dobrý den, také varuji před tímto obchodem. Obdržela jsem jen část objednaného zboží a to až s měsíčním zpožděním a po mnoha slibech (zboží bylo ”na poště “ pak byl problém na straně výrobce a spousta dalších výmluv). Ke zboží jsem nedostala ani fakturu.

Na dotaz kdy mi dodá zbývající objednané a zaplacené zboží nebo vrátí peníze mi pan Pelc odpověděl, že jsem arogantní a urážím ho. Nicméně jsem zbytek zboží nedostala a peníze už také asi neuvidím. A dnes už mám opravdu chuť ho urazit , protože mě okradl.”

Vzhledem k tomu, že žádný z uvedených eshopů (i-kolonial.cz ani i-biokrby.webnode.cz) už nefunguje je obchodní strategie patrná. Založím eshop na aplikaci, která mě nestojí peníze. Prodám tam zboží s tím, že budu spoléhat na českou lenost a vydělám na těch, kteří se neozvou. Pak eshop zruším a založím si další s jiným zbožím.

Na co si dát pozor

Že nejde o klasický eshop a je určen výhradně k prodeji na slevových portálech svědčí hned několik faktů.

  1. Nestandardní obchodní podmínky. Schválně si je zkuste přečíst.
  2. První odkaz v menu tvoří stránka Jak na nákup se slevovým poukazem.
  3. V eshopu naleznete pár nesouvisejících položek, které většinou nikde jinde nenajdete. Aneb, prodám, co se kde našlo.

Je zapotřebí si uvědomit, že klasické eshopy nemají prostor pro poskytování větších slev a proto se snaží obejít toto omezení různými vychytávkami, narychlo založenými eshopy, atd. Dejte si dobrý pozor a prověřujte si prodejce, u kterého zboží kupujete.

Portály na kterých se slevy vyskytovaly jsou Slevomat, Slever, HyperSlevy, BerSlevu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang