Zájezd, který je po slevě dražší.

Letní sezóna dovolených se blíží a s tím narůstá zájem o zájezdy do přímořských destinací. Toho se snaží využít i cestovní kanceláře a pomocí slevových portálů prodat co nejvíce zájezdů. Ne vždy se jim povede vychytat nejlevnější nabídku. Jak může taková situace vzniknout?

Na slevovém portálu traveldiscount.cz jsme narazili na několik nabídek leteckých zájezdů. Například hotel Loutanis na Rhodosu je nabízen v termínech od 22. 5. 2012 – 22. 6. 2012 za 13 990 Kč.

Rhodos – Loutanis – 7 nocí

Když se pak podíváte na trh, například k cestovním agenturám, které porovnávají nabídky jednotlivých CK, zjistíte, že můžete ve stejných termínech je hned o několik tisíc levněji. Například na portálu etravel.cz jsme nalezli červnové termíny na 7 nocí s odlety z Prahy, Brna i Ostravy od 11 290 Kč. Strava all inclusive stejně jako na slevovém portálu.

Rhodos – Loutanis – etravel.cz

Stejné nabídky jako na etravel.cz jsme našli i na dalších portálech (dovolena.cz, invia.cz).

Zájezdů je více

Zájezdů na traveldiscount.cz je více a narazili jsme i na další od stejné CK ReadyGo. Letecký zájezd na Krétu,7 nocí v hotelu Malia Bay****, all inclusive za 15 990,- v termínech mezi 18.5.2012 – 12.10.2012

Malia Bay – traveldiscount.cz

Na portálu nacesty.cz jsme nalezli termín od 3.6. na 8 nocí za 26 744,- za 2 osoby, což je 13 372,-/osobu:

Malia Bay na nacesty.cz

Na dovolena.cz jsme tyto ceny našli také na invia.cz byl zájezd od 14990,- Zřejmě rozdíl mezi českými a německými CK. Každopádně na portálu traveldiscount.cz je nabídka jednoznačně jedna z dražších.

Jak celá situace vznikla

Celá situace vznikla jednoduchým způsobem při vytváření slevy. Cestovní kancelář vzala katalogovou cenu, řekla si jakou dá slevu a zájezd pustila do světa. Už si ale neuvědomila, že v době konání akce budou stejné zájezdy (paradoxně od té samé CK) výrazně levnější, protože s blížícím se odjezdem se cena zájezdu vždy snižuje.

Celá situace tak může na spotřebitele působit jako snaha vydělat i na last minute termínech co nejvíce peněz. Že by se cestovní kancelář spoléhala na to, že se zájezd prodá jen proto, že je u něj sleva? Toť otázka. Na slevovém portálu očekáváme nejvýhodnější nabídky, ne nabídky, které jsou dražší než na běžném trhu.

Rada na závěr

Pokud uvažujete o koupi zájezdu na slevovém portálu dobře si ověřte všechny podmínky a klidně stejný zájezd poptejte u cestovních agentur, které vám porovnají většinu nabídek na trhu. Pak sami můžete posoudit, zda je nabídka opravdu výhodná.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang