Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?

Pořízení vlastní míchačky není levná záležitost. Pokud ale plánujete rekonstrukci nebo jiné rozsáhlejší práce kolem domu, určitě se tato investice vyplatí. Pozor ale, abyste vybrali tu správnou. Poradíme vám, jak na to. 

Na první pohled není u míchaček příliš mnoho různých parametrů, které byste mohli při výběru porovnávat. Přesto může být výběr míchačky pěkná věda. Zaměřit byste se měli na následující kritéria.

1. Velikost bubnu

Objem vaší budoucí míchačky by se měl odvíjet od účelu, ke kterému ji budete používat. Plánujete rozsáhlou rekonstrukci, během které budete míchačku maximálně vytěžovat? Pak se vám bude hodit, když pojme alespoň 150 litrů, ale ideálně sáhněte po 190litrové. Pro menší práce kolem domu vám bohatě postačí míchačka o objemu 130 litrů, což odpovídá zhruba dvěma běžným stavebním kolečkům. Pro skutečně příležitostné míchání najdete na trhu i míchačky o objemu 60 litrů. Větší míchačky o objemu nad 300 litrů už jsou určené spíše pro stavební firmy. 

2. Hmotnost

Pokud neplánujete mít míchačku po zbytek života na jednom místě, nezapomeňte při výběru zohlednit její hmotnost. Přestože má většina míchaček pro snadnější přemisťování kolečka, přesouvat stokilový stroj může být především na nerovném povrchu přinejmenším problematické. Běžné míchačky o objemu kolem 120 litrů by ale měly vážit maximálně 60 kg.

3. Výkon

Výkon míchačky určuje, jak rychle a kvalitně se směs zpracuje. Na výběr budete mít z míchaček o výkonu 500 až 1000 W, přičemž platí: čím větší výkon, tím dražší míchačka. Kvůli úspoře se ale nemusí vyplatit koupě té nejlevnější varianty. Abyste se při práci nemuseli zbytečně rozčilovat, vyberte si míchačku o výkonu alespoň 700 WMíchačka je věc, kterou si pořídíte jednou, možná dvakrát za život. Její výběr proto nepodceňte. Pokud si nejste jisti, nechte si poradit od odborníků.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang