Varování před nákupy na eshopu goodstyle.cz

Od portálu bloklist.cz jsme dostali upozornění na internetový obchod goodstyle.cz, který inzeroval na slevových portálech slever.cz a nakupvakci.cz. V současné době, i přesto že akce ještě pokračují, už eshop zeje prázdnotou a po provozovateli jakoby se země slehla.

Na portálu oversito.cz jsme nalezli následující zprávu:
Úterý, 12. únor, 2013 Upozorňujeme na e-shop www.goodstyle.cz nabízející šperky. Tento e-shop prodával své zboží na slevových portálech slever.cz a nakupvakci.cz. Své závazky za objednané zboží ovšem nesplnil. Na jednom slevovém portále je uveden jako poskytovatel Milan Novák a IČO 48883034. Toto IČO však nepatří žádnému prodejci šperků, ale truhláři. Spojili jsme se s ním telefonicky, abychom se ujistili, že se opravdu prodejem šperků nezabývá. Na druhém slevovém portále je jako poskytovatel uveden zase pan Roman Knapp, IČO 88897630. I zde však mohlo dojít ke zneužití identity. Kdo je opravdu majitelem se nám prozatím nepodařilo zjistit. E-shop nenabízí doručení zboží na dobírku, pouze platbu předem na účet. Na jeho webu není uvedena adresa provozovatele ani telefonický kontakt. Doménu registroval 5.12.2012 údajný Václav Benýšek.

Případné nově zjištěné informace budou přidány.

Podivný eshop

Při hledání v archivech se nám podařilo nalézt ještě obchodní podmínky a kontaktní údaje, které eshop na svém webu uváděl. Sami posuďte, zda vám přijde internetových obchod goodstyle.cz důvěryhodný.

Návrh na zlepšení

Pro běžného uživatele je velmi obtížné dohledat tyto informace a ačkoliv je to nepříjemná záležitost, domníváme se, že by u těchto akcí mělo minimálně v diskuzích zaznít podobné varování. Chápeme potřebu zachovat dobré jméno a čistý štít u slevových portálů, ale právě podobné kroky by zvýšili jejich důvěryhodnost. Musíme však objektivně přiznat, že se snaží informovat o podobných praktikách na více frontách.

Jedno nám však není jasné, jak se podnikatel pod cizí identitou může dostat k podpisu smlouvy o propagaci na slevovém portálu. Možná je to námět na zvýšení kvality prověřování obchodníků.

Upřesnění 15.2. 11:15

Děkujeme Martině Karabové z nakupvakci za upřesnění situace a přidáváme do článku její komentář:
V prvom rade, boli sme to práve my, kto ako prvý informoval, že sa jedná o nekalú činnosť. Preto prvé čo sme urobili, predaj sme ihneď zo stránok Nákupvakci stiahli a hľadali sme, kde sa ešťe nájde rovnaká zľavová akcia. Našli sme u Slever.cz, preto sme ined kontaktovali pani Janákovú zo SLeveru , rovnako i z Asociácie pána Bareša. Vyhľadala som si podľa IČ pána Nováka, ktorý bol zverejnený na Slever.cz, volala som mu a bol z danej situácie prekvapený, netušil o aký predaj šperkov sa jedná. Ďalšia informácia – že ,,zboží nezasílá,, tiež nie je pravdivá, on ten dotyčný pán práveže tovar zasiela, nám sa teda ozvala len jedna zákazníčka s omeškaním zásielky, inak všetci podľa doposiaľ zistených informácií svoj tovar obdržali. Tu sa jednalo o neoprávnené používanie IČ iného subjektu. Preto prosím najprv zisťujte presnejšie informácie, než sa pustíte do písania. Ďakujem. Martina Nováková za Nákupvakci

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang