Test: Brněnský Gas Pub

Další test brněnské hospůdky. Tentokrát jsme narazili na portálu slevajakbrno.cz na Gas Pub. Očekávání podle fotek bylo velké a i podle slibovaných informací (masové hody) jsme se opravdu měli na co těšit.

Nechtěli jsme zůstat ochuzeni ani o jednu z variant, nakoupili jsme obě. Jak 1 kg lahodného masového mixu, tak 300 g hovězího tataráčku.

Máme plno v prázdné hospodě

Jak už bývá zvykem, zájem o tyto akce je velký a tak jsme očekávali, že nebude snadné se do hospody dostat. Volali jsme hned na začátku kvůli jistotě volného termínu, což se nám nakonec podařilo i přes informaci, že je hospoda téměř pořád plná.

Když jsme však dorazili v určený den na místo, byla hospoda kromě dvou stolů prázdná. A to zrovna probíhalo MS v hokeji. Prázdná hospoda při sportovní akci nevěstí nic dobrého, i tak jsme neztráceli optimismus.

Obsluha, jídlo, pivo – jak na houpací dráze

Při hodnocení začneme výjimečně pozitivně. Obsluha ženského pohlaví byla velmi příjemná a vydržela i naše dotěrné dotazy. Dokázala doporučit dobré pivo a chodila vcelku pravidelně. Otázka je, jak by to probíhalo při plném obsazení.

Mužská část obsluhy byla už méně usměvavá, chování bylo příjemné. Piva Lobkowicz, Rychtář a Klášter neurazily ale ani nenadchly. Za to mohou ale naše chuťové pohárky. Co však stojí za pozornost, je specialita z pivní poutě. Nyní už ale chvála končí a začíná realita, kvůli které jsme dorazili.

Největší problém – jídlo z akce

Jídlo bylo jedno velké zklamání. Začneme kuřecími křidélky u nichž bylo maso suché a celé to vypadalo jako přihřáté v mikrovlnce. Tedy alespoň tak chutná maso ohřáté v mikrovlnce. Telecí žebírka byla průměrná. Třešničkou na dortu byl připálených chleba.

Tatarák vypadal na první pohled přijatelně. Trochu nás zarazily cibulové kroužky a v nich umístěné přísady. Zřejmě byl pan kuchař kreativní. Bohužel však zapomněl na jednu zásadní věc a to, že cibulové kroužky mají svoji velikost a limitují objem přísad.

Vzhledem k tomu, že byl objem tataráku na slevovém dvojnásobný než standardně nabízí, měli by zdvojnásobit i objem přísad. Vajíčko na tataráku už nepatřilo k nejčerstvějším. Tatarák byl opět namixovaný. Už dlouho se nám nestalo, že by nám z tataráku bylo těžko, zde se to podařilo.

Nechali jsme si ještě donést nakládaný hermelín a musíme říct, že ten strčil celé předchozí jídlo do kapsy jak prezentací, tak i chutí.

Účtenku nedostanete

Před příchodem do restaurace jsme na portálu lokola.cz narazili na informaci, že si obsluha nechává lístek na baru a že si na něj dopisuje čárky. Na to jsme bohužel při kontrole zapomněli a až pozdě jsme si uvědomili, že jsme nedostali ani účtenku pro kontrolu a při placení nám vše bylo spočítáno ručně. Vzhledem k tomu, co všechno jsme zde vypili nemůžeme tuto informaci potvrdit ani vyloučit. Skutečnost, že jsme neobdrželi účtenku nás však zarazila.

Poučení z akce

První věc, kterou by se měly slevové portály i podniky naučit je, že vkládat ke slevě fotky, na nichž není zobrazena realita nebo fotky nejsou označené jako ilustrační, je zavádějící. Jako spotřebitelé se pak cítíme podvedení, protože jste nás nalákali na krásnou fotku a realita byla naprosto jiná. Copak kuchaře nikdo ve škole neučil, že jídlo musí dobře chutnat i vypadat?

Druhé ponaučení je zajistit kvalitní jídlo i v případě slevy. Jako spotřebitelé nechceme být trestáni za to, že jste se rozhodli propagovat přes slevový portál a že máte náklady na minimu.

Dostane hospůdka naše doporučení? Ano, ale jen za podmínky, že zlepší jídla nabízená přes slevové portály a odstraní závažný nedostatek při placení. Majitel může poděkovat obsluze, která celkový dojem výrazně vylepšila. Akci na slevovém portálu však považujeme za zavádějící a nejsme s ní spokojeni.

Zakoupených kupónů: 99

Zbytečně utracených peněz: 14 606 Kč

Portály, na kterých se sleva objevila: slevajakbrno.cz

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang