Swarovski vs Swarovski Elements

Šperky se značkou Swarovski a Swarovski Elements jsou jedním z častých produktů na slevových portálech. Jak to ale ve skutečnosti s těmito šperky je?

Kromě níže uvedeného vysvětlení jsme se rozhodli nechat znalecky posoudit několik šperků. A výsledky byly šokující. Již za pár dní na našem portálu zveřejním kompletní výsledky, které prokazatelně ukazují na klamání spotřebitele. A nyní na úvod si vysvětleme, jak to se značkou Swarovski doopravdy je. U nás jsou šperky Swarovski jedny z nejznámějších/nejpopulárnějších.

Vlastnit alespoň jeden šperk s logem labutě, je snem mnoha žen a dívek bez rozdílu věku. Šperkům Swarovski holduje např. zpěvačka J. Lopez či operní pěvkyně Maria Callas. Swarovski šperky vynikají svým originálním a do detailu propracovaným brusem, který dává křišťálům vysoký lesk.

U nás není problém sehnat šperky Swarovski, ovšem většina Čechů is kupuje šperky Swarovski Elements/Swarovski components (což jsou pouze šperky s krystaly Swarovski) v domnění, že se jedná o pravé Swarovski šperky. Oni pravé svým způsobem jsou ALE… Výjimečnost šperků Swarovski a jejich prestiž spočívá také v prodeji.

Společnost Swarovski má přísná kritéria na to, kdo a kde budou jejich originální šperky prodávány. V ČR je celkem 11 butiků Swarovski (adresy najdete zde), na internetu prodává originální šperky Swarovski hlavně e-shop sperky.CZ nebo třeba sperky-aurea.CZ. 

Je tak tedy jasné, že pokud si koupíte Swarovski někde v klenotnickém stánku v nákupním centru, jedná se 100% o šperky se Swarovski elements, nikoliv o originální šperky Swarovski. Součástí každého šperku Swarovski je originální krabička, která je opatřena bílým nebo stříbrným logem Swarovski.

Každý šperk je opatřen logem labutě Swarovski (náhrdelníky a náramky ho mají na zapínání, prsteny na vnitřní straně). Kolekce šperků Swarovski vychází vždy 2x ročně (kolekce Spring/Summer na jaře a kolekce Fall/Winter na podzim). Jedná se o jedinečné šperky kompletně vyráběné a osazované krystaly Swarovski v dílnách této společnosti v Rakousku. CO ZNAMENÁ Made with Swarovski Elements?

Takto by měli být označeny šperky, které nejsou originálními šperky Swarovski, ale obsahují komponenty Swarovski (jsou v nich použity krystaly Swarovski). 

Tyto šperky může vyrobit prakticky kdokoliv – vyrobí šperk a vsadí do něj pouze krystaly Swarovski. Což je také důvod proč jsou tak levné (a mnohdy bohužel I nekvalitní). JAKÝ JE ROZDÍL MEZI ORIGINÁL SWAROVSKI A SWAROVSKI ELEMENTS?

Bylo by nasnadě říct, že v ceně – originální šperky Swarovski se prodávají v řádech tisíců (ani ty nejmenší náušnice neseženete do 1 000kč), oproti tomu šperky s komponenty Swarovski se dají sehnat I za pár korun (většinou se jejich cena pohybuje v řádech několika stokorun). Jenomže dnes (hlavně tedy u nás) již nelze říct, že vysoká cena je zárukou originality.

Nejednou jsem viděl např. Sadu náhrdelníku a náušnic bezmála za 2 000kč, a přitom bylo napsáno na krabičce (malilinkatým písmem) with Swarovski elements (slovo Swarovski samozřejmě velkým a tučným písmem).

Liší se samozřejmě kvalitou – originální šperky jsou ručně osazovány křišťály/krystaly Swarovski s nejvyšší pečlivostí. U šperků nesoucí označení Swarovski elements jsou krystaly většinou pouze jen tak přilepeny – proto se také stává, že často ty „kamínky“ vypadávají…

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang