RVE plyn a elektřina

Častokrát se stane, že člověk slyší název společnosti a není si jistý jeho zápisem. Výslovnost českého jazyka tomu nepomáhá. Tak tomu je i u společnosti RWE, která je mnohokrát hledána pod pojmy jako „RVE energie elektřina“ nebo „RVE plyn“ a další kombinace slov s RVE. To se stává téměř u všech dodavatelů plynu a stejně tak to potkává všechny dodavatele elektřiny.

Přestože má společnost RWE pokrytou širokou oblast pasivních reklamních ploch (lyžařské areály, sportovní akce aj.) lidé si její název často pletou. Za tuto situaci může písmeno „W“, které je mnohdy nahrazováno při hledání jednoduchým „V“.

Nezapomeňte tedy při svém hledání tarifů společnosti RWE hledat ta správná kombinace písmen. Když už hovoříme o společnosti RWE, pojďme shrnout jejich aktuální produktovou nabídku.

Tarify plynu RVE (RWE)

 • RVE plyn Optimal = RWE plyn Optimal – 2x snížená cena oproti produktové řadě RWE plyn Standard – v prvním roce účinnosti smlouvy nižší cena, ve druhém roce garance dalšího cenového snížení
 • RVE plyn Standard = RWE plyn Standard – standarní tarif plynu od RWE na dobu neurčitou
 • RVE plyn Tip 23 = RWE plyn Tip 23 – stálá cena plynu po dobu 23 měsíců
 • RVE plyn Tip 12 = RWE plyn Tip 12 – stálá cena plynu po dobu jednoho roku

Speciální nabídky plynu od obchodníků

 • RVE plyn Profit = RWE plyn Profit
 • RVE plyn Plus = RWE plyn Plus
 • RVE plyn Benefit = RWE plyn Benefit
 • RVE plyn Ideal = RWE plyn Ideal

Tarify elektřiny RVE (RWE)

 • RVE Stabil 2015 = RWE Stabil 2015+ – garance ceny elektřiny až do 30.9.2016
 • RVE Garance 24 = RWE Garance 24 – fixace elektřiny na dva roky dopředu
 • RVE Start = RWE Start – garance  10% slevy oproti produktu Standard a slevy 5% oproti cenám tradičních regionálních dodavatelů
 • RVE Standard = RWE Standard – standardní tarif RWE na dobu neurčitou

RWE

RWE AG je německá nadnárodní energetická společnost se sídlem v Essenu. Vyrábí elektřinu, je dodavatelem elektřiny a obchoduje s ní v Asii a Tichomoří, Evropě a Spojených státech. Společnost je světovou dvojkou v oblasti větrné energie na moři a třetí největší evropskou společností v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

RWE působí v Asii a Tichomoří, v Evropě a ve Spojených státech. Skupina je rozdělena do čtyř hlavních oblastí:

 • Větrné elektrárny na moři
 • Větrná energie na pevnině/solární energie
 • Vodní energie / Biomasa / Plyn
 • Dodávky a obchodování
 • Kromě těchto hlavních oblastí existuje segment uhlí/jaderná energetika.

Ve Spojeném království RWE plně vlastní společnost RWE Generation UK plc., která provozuje řadu elektráren na zemní plyn a obnovitelné zdroje energie ve Spojeném království. Poslední uhelná elektrárna společnosti RWE ve Spojeném království, elektrárna Aberthaw v jižním Walesu, byla uzavřena v březnu 2020.

Společnost vlastní plynové elektrárny Staythorpe v hrabství Nottinghamshire, Pembroke v západním Walesu, Little Barford v hrabství Bedfordshire, Great Yarmouth v Norfolku a Didcot „B“ Station v hrabství Oxfordshire. Již dříve uzavřela elektrárnu Didcot „A“ v Oxfordshire, elektrárnu Littlebrook v Kentu, elektrárnu Fawley v Hampshire a elektrárnu Tilbury v Essexu.

RWE vlastní společně se společností E.ON třetinu skupiny Urenco. Zbývající podíly drží britská a nizozemská vláda, každá po jedné třetině.

RWE Supply & Trading CZ, a. s.

RWE Supply & Trading CZ, a.s. (RWEST CZ) se sídlem v Praze je dceřinou společností RWE Supply & Trading GmbH. Zabývá se především velkoobchodem se zemním plynem a je dodavatelem plynu především v České republice a na Slovensku. RWEST CZ má na českém trhu dlouholetou tradici, vznikla z Transgasu, který RWE převzala ze státního vlastnictví v roce 2002. RWEST CZ je součástí německé skupiny RWE.

Skupina v minulosti vlastnila plynovody z Lanžhota na česko-slovenské hranici do Německa. Její postavení na trhu se zhoršilo v roce 1997, kdy byl uveden do provozu konkurenční plynovod Jamal-Evropa. Další hrozbou byl Nord Stream 1 spojující Rusko a Německo přes Baltské moře.

Mezi její dceřiné společnosti v minulosti patřily RWE Gas Storage (vlastní a provozuje několik podzemních zásobníků umístěných v České republice). V prosinci 2021 nabídla RWE skladování plynu k prodeji.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang