Prací prášek – Český výrobek z východu

Označení „Český výrobek“ a „bio“ má v dnešní době velký vliv na spotřebitele. Vzhledem k současné situaci se české a bio produkty stávají velmi žádaným zbožím, díky čemuž je toto označení jedním z rozhodujících faktorů při výběru zboží. Na trhu však existuje dostatek prodejců, kteří těchto označení využívají při klamání spotřebitele ve snaze ovlivnit jejich nákup.

Prací prášky mají jednu výhodu v tom, že běžný spotřebitel nedokáže rozeznat, zda jejich označení eko je oprávněné. Složení pracích prášků je alchymie sama o sobě a tak nezbývá než důvěřovat a prověřovat. Zarazil mě však jeden prací prášek, který byl označen hned několika „certifikáty“ (novinka na trhu, bio výrobek, český výrobek).

Celý popis vypadá naprosto fantasticky i sleva vypadá lákavě, ale je to celé označení pravdivé?

Na první pohled zarazí informace o výrobci – chybí. Kontaktní osoba – chybí. Výdejna – potraviny na rohu ulice?

Překvapuje nás, že český výrobce, který má údajně kvalitní produkt, by se chtěl tímto způsobem prezentovat. Po chvíli pátrání na internetu a hledání informací o daném prášku jsme narazili na jednu zajímavou skutečnost.

Tento prášek se prodával už na několika slevových portálech. Tohle přeci není klasický styl podnikání? Samotná stránka pracího prášku, na kterou jsme narazili nám moc informací nepodala. Kromě základních reklamních textů a rusky psaných recenzí jsme narazili jen na společnost založenou v ČR s jednatelem jménem Yuri Mitkin.

Všechny tyto skutečnosti nesvědčí o produktu, který by splňoval slibované parametry. Největší perličkou byla na stránkách věta: „Po ručním praní si namažte pokožku rukou regeneračním krémem.“ Vraťme se zpět k rusky psaným recenzím. Opravdu jde o český výrobek? Je zde velké množství nezodpovězených otázek.

Prášek koupíme a rádi se přečteme etiketu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang