PP: Přetrvávají problémy portálu Nebeslev?

Před několika měsíci se slevový portál nebeslev dostal z důvodu nehrazení závazků do insolvence. Nebyl to první případ, kdy si na něj podnikatelé, kteří zde inzerovali své služby, stěžovali.

Portálu nebeslev se sice podařilo z tohoto problému vymanit, ale podle posledních stížností, které nám chodí od uživatelů i podnikatelů se dostávají opět do platební neschopnosti a neplní své závazky. Negativních příspěvků najdete na internetu už desítky.

Důrazně upozorňujeme jak podnikatele tak i uživatele před spoluprací s portálem Nebeslev.cz. Pokud zde plánujete realizovat nákup nebo inzerci, tak jedině s vědomím velkého rizika, že nemusíte dostat za své služby zaplaceno nebo, že se s vámi po zaplacení voucheru nebude už skoro nikdo bavit a vaše případné reklamace zůstanou nevyřešeny, jako se to stalo jedné naší čtenářce.

Dotaz

Dobrý den,

na portálu Nebeslev.cz jsem zakoupila voucher k odběru služeb: Horský pobyt v Krkonoších s platností až do prosince roku 2014! Báječné 3 dny pro DVĚ osoby včetně POLOPENZE a slavnostního oběda v horské boudě Míla za neuvěřitelných 999 Kč!! Poznejte nádhernou přírodu PECE POD SNĚŽKOU s neopakovatelnou slevou 58%!

Po té, co jsme chtěli pobyt objednat požadoval dodavatel ubytování doplatek k již zakoupenému voucheru. Toto jsem oznámila na kontaktní mailovou adresu postálu nebeslev.cz a žádal uplatnění reklamace – navrjla jsem čerpání dle uzavřené dohody či vyplacení hodnoty voucheru zpět.

Děkuji za odpověď

Odpověď právní poradny

Dobrý den,

Váš předchozí postup byl zcela v pořádku po právní stránce.

1) V tomto právním vztahu je portál zprostředkovatelem, zákon neupravuje, kdo je ve zprostředkovatelské smlouvě odpovědný za vady. Nezbývá tedy než se řídit obchodními podmínkami provozovatele, v nichž je určeno, že odpovědnost za vady leží přímo na poskytovateli. Doporučujeme se na obrátit na provozovatele a upozornit jej, že pokud Vám neumožní využít službu nebo nevrátí peníze, upozorníte na jejich klamavé praktiky Českou obchodní inspekci a budete svá práva bránit soudní cestou.
Záleží na obchodních podmínkách portálu. Kdy portál Vám měl vrátit peníze za voucher, neboť nedošlo k naplnění zprostředkovatelské smlouvy, tak jak to uváděli ve svých prospektech, což považuji za klamání spotřebitele

2) V rámci morálky by portál za Vás měl doplatit ze své zprostředkovatelské odměny vzniklý nedoplatek a na základě tohoto by Vám měla být poskytnuta patřičná požadovaná služba.

Rady na závěr

1) Při nákupu čtěte důkladně obchodní podmínky! Slevové portály se v nich velmi rádi zbavují odpovědnosti a veškerou vinu tím přenáší na poskytovatele služby.

2) Podnikatelé by si měli uvědomit, že je čistě jejich rozhodnutí inzerovat na slevových portálech. V žádném případě by neměli trestat klienty za to, že na své akci nevydělají nebo, že jim slevový portál nezaplatí dle podmínek. Pokud se jako podnikatel rozhodnu jít do hloupého rizika se slevovým portálem, musím počítat s následky.

3) Pokud nebyly splněny podmínky, které slevový portál uváděl při prezentaci akce, měl by Vám vrátit peníze za akci.

4) Slevové portály, které neřeší reklamace klientů jsou jednoznačně neseriózní a spolupráci s nimi a ni nákup u nich nedoporučujeme.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang