PP: Arogantní chování Nebeslev

Slevový portál Nebeslev.cz působí na trhu pár let, ale za tu dobu si dokázal vybudovat velmi negativní a arogantní pověst. Majitelé hýří penězi klientů a tak se občas stává, že není na vyplacení partnerů. Stížností na portál nebeslev jsou jen u nás desítky. A to jak od inzerentů, tak už i od klientů.

Slevový portál nebeslev.cz začíná většinou komunikovat až pod hrozbou mediální nebo soudní, jelikož mu jsou jeho klienti vcelku volní a o nějaké zákaznické vstřícnosti zde nemůže být ani řeč.

Opravdu nás udivuje, že jsou stále tak hloupí a naivní podnikatelé, kteří podepíší naprosto jednostrannou smlouvu a pak se diví, že jim Nebeslev nevyplácí peníze. Nejhorší pozici mají ale klienti, jeden dotaz do právní poradny za všechny:

Dotaz čtenáře:

Dobrý den, prosím o radu, jak nadále postupovat. Zakoupila jsem dne 2.4.2013 voucher u Nebeslevu na domácí přístroj LD a zaplatila 2499,- Kč na účet Nebeslevu. Přístroj jsem však neobdržela a na moji reklamaci mi z Nebeslevu odpověděli, že mi do 30ti dnů vrátí peníze. To se však nestalo a na mé další e-maily neodpovídali, ani nezvedali telefon, nakonec mi v průběhu října někdo z Nebeslevu odpověděl, že mi peníze za reklamaci vrácí do 15.12.2013. To se však opět nestalo a znovu nikdo nebere telefon a nikdo neodpovídá na e-maily. Jak mám zpět obdržet své peníze za zboží, které jsem u Nebeslevu zakoupila a zaplatila, avšak neobdržela? Nechápu, jak může tento slevový portál nadále fungovat a nabízet zboží, když neplní své závazky a naprosto nestydatě okrádá zákazníky a nedodá ani zboží ani nevrátí peníze. Děkuji za radu. 

Odpověď právní poradny:

Předpokládám, že jste v zákonné době 14ti dnů uplatnila právo na odstoupení do smlouvy? Nebo došlo z Vaší strany pouze k výzvě k obdržení zboží? Pokud jste odstoupila, máte právo na vrácení pěnez. Pokud jste je jen vyzvala k dodání zboží či vrácení peněz a přislíbili Vám vrácení peněz, tak na ně nárok máte. Vyzvěte je opětovně písemně s doporučenkou, že jste tehdy a tehdy odstoupila do smlouvy a že pokud Vám nevrátí pěníze, společnost zažalujete o bezdůvodné obohacení, neplnění z kupní smlouvy, případně možná I o podvod. Nejste bohužel jediná, které má s tímto slevovým portálem nepříjemnosti. JUDr. Ing. Plisková, LL.M.

Dobrý den,

velice děkuji za radu, pokusím se znovu dle Vaší rady je písemně vyzvat k vrácení peněz, bohužel se obávám, že to nebude nic platné.
V zákonné lhůtě jsem reklamovala nedodání zboží a žádala o vrácení peněz a oni mi odpověděli, že reklamaci přijímají a že pěníze mi vrátí do 30ti dnů. A pak několik měsíců neodpovídali a telefon nikdo nebral a až během října loňského roku mi na e-mail (po několika mých urgencích) napsali, že peníze budou vráceny do 15.12.2013. Což se ale opět nestalo a opět nikdo nebere telefony a neodpovídá na e-maily. Smutný obličej Emotikona Takže je to takový věčný a bohužel asi předem prohraný boj.
Přesto velice děkuji za pomoc a radu a budu doufat, že to třeba někdy vyjde. Naděje umírá poslední, že?
Přeji hezký den a v novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti a úspěchů v soukromí i v práci.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang