Pochybné USB flash disk 512 GB

O tom, že se na slevových portálech objevují falešně flash disky za směšně nízkou cenu deklarující kapacitu 32GB, kde se nakonec ukáže, že reálná kapacita je něco kolem 2-4 GB, už informovala média ve velkém. Jak takové podvody odhalit?

Nedávno o něm psal server lupa.cz nebo před několika lety i idnes.cz. Pochybné nabídky ovšem stále nepřestávají, spíše naopak se objevují nové a daleko větší zvěrstva. Na portálu pepa.cz jsme narazili na nabídku USB flash disku s kapacitou 512 GB za „úžasných 1899 Kč.

Pochybná nabídka USB

Když se člověk rozhlédne kolem sebe, zjistí, že nabídka není tak výhodná jak se zdá a nejspíš je velmi pravděpodobné, že je i nereálná. Je k tomu hned několik důvodů:

1. Pochybná cena

Standardní tržní cena USB flash disků s kapacitou 512 GB je dnes kolem 13 000 Kč. Je až s podivem, jak si někdo může dovolit tak obrovské slevy. Je nutné proto pátrat po původu, nedalo nám to ani moc práce, abychom stejné produkty na portálu ebay.com objevili za výrazně nižší ceny s dopravou zdarma.

Pokud byste měli zájem, můžete pochybné USB nakoupit raději tam a vyhodíte jen necelých 600 Kč místo 1.890,- Kč na slevovém portálu po zcela jistě výhodné nabídce.

2. Podobný produkt na eshopu

Zajímavé je, že samotný prodejce na eshopu má u nabízeného produktu, původní cenu necelých 10 000,- Kč a hned vedle je produkt se stejnou kapacitou, ale jiným designem s původní cenou 2 999 Kč. Zřejmě bylo potřeba doložit důvěryhodnost náhlým zvýšením ceny. Tyto praktiky nejsou vůči spotřebiteli férové.

3. Zahraniční varování

Kvůli podobným podvodníkům vznikají speciální portály, kde se dočtete o podvodech s usb flash disky. Jedním z nich je i SOSfakeflash, kde se můžete dočíst o reálných zkušenostech s podvodnými produkty. A těch s velikostí 512GB je tam opravdu hodně.

Dokud bude slevový trh plný těchto pochybných nabídek, je odsouzen k zániku. Bohužel jej stále živí lidská nevědomost a naivita. Rozhodně nedoporučujeme kupovat.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang