Odpad z teleshopingu je na slevových portálech

Většina z vás už se někdy setkala s teleshopingem a nabídkou rádoby výhodných akcí a produktů. Ve skutečnosti všichni víme, o jakou kvalitu se jedná. Slevové portály nabídly úžasný prostor, kde teleshopingový balast propagovat. Bohužel si prodejci neuvědomili, že tyto produkty jsou na trhu volně dostupné za mnohem nižší cenu.

Slevomat není nejlevnější

Dnes jsme při procházení Slevomatu zavzpomínali na doby masivního teleshopingu a pobavili se nad jednou nabídkou. Výhodná koupě vakuových pytlů (nabídku zobrazíte kliknutím na tento text). To jsou takové ty pytle, do kterých nacpete oblečení a vysajete z nich vysavačem vzduch.


Pohled na původní cenu nám napověděl, že se nejedná o férovou nabídku. Vždyť i TV products (teleshopping) nabízí 5 ks pytlů stejné a větší velikosti 99 Kč/kus. A v Topshopu jste mohli koupit 7 pytlů za 590 Kč. A tak jsme začali pátrat.

Nejlepší bylo začít hned na Slevomatu, který nás nabádá, abychom si ověřili výhodnost nabídky na portálu Heureka. To jsme také udělali a hned 4.nabídka byla levnější. 5 vakuových pytlů stejné velikosti za 195 Kč. Sice jen o 4 Kč, ale je to levnější. Nehledě na skutečnost, že na slevovém portálu je prezentována cena po slevě 80 %.)

V internetových diskuzích si uživatelé vyměňovali názory na jednotlivé vakuové pytle a poskytli nám užitečné rady při jejich nákupu. Nejvíce nás pobavila rada, kdy jsme byli posláni na vietnamská tržiště, kde prý lze tyto pytle koupit od 25 Kč. Obvykle 1 z 10 pytlů nefungoval, ale s reklamací nebyl sebemenší problém.

Druhým tipem byl nákup vakuových pytlů v bazarech. Na portálu MimiBazar jsme koupili 5 ks vakuových pytlů stejné velikosti za 175 Kč (nabídka portálu).

Třetí tip nás vcelku překvapil. Uživatelé doporučovali koupi pytlů v prodejná typu pennymarket, globus, makro atd, kde se daly sehnat kolem 38 Kč/kus.

Za vším stojí jeden prodejce

Všechny akce, které probíhaly na slevových portálech, má pod taktovkou eshop svetovenovinky.cz, který je na slevových portálech jako doma. A jaké jsou reálné zkušenosti uživatelů s koupí vakuových pytlů? “Tak jsem si byla pytle vyzvednout.

Je to již podruhé, co jsem nedostala přesně to, co jsem objednala. Pytle mají pouze aromatické, tedy ne klasické, obyčejné, ale s jakýmisi vůněmi uvnitř, takže to, co zabalím pak bude v lepším případě vonět, v horším radši nedomýšlím.

Asi by bylo vhodné si s tímto konkrétním dodavatelem ujasnit podmínky. V jedné z minulých akcí jsme objednali deku, kterou už však neměli v naší objednané barvě. Na krabici, ve které byla zabalena, byla správná barva, původně objednaná. Uvnitř však nikoli. Je tedy prosím možné přimět dodavatele, aby dodal přesně to, co zde nabízí a přesně tak, jak je objednáno,” citujeme z diskuze na portálu Vykupto.

Kvalitu těchto pytlů asi ponecháme stranou. Podle názorů z diskuzí, na které jsme narazili, je úplně jedno jestli má pytel zapínání na zip nebo ne, všem pytle fungují stejně. Zkuste si vzít někdy doma normální igelitový pytel, dejte do něj věci, vysajte vysavačem vzduch, zavažte pytel pevně třeba provázkem a efekt bude podobný, ne-li stejný.

V čem je tato nabídka zavádějící?

  1. Původní cena je stanovena naprosto nesmyslně a vysoko nad průměrnou tržní cenou.
  2. Na trhu lze najít hned několik výhodnějších nabídek – nejedná se o žádnou slevu ale klasickou cenu.
  3. Obdobná nabídka se objevila už loni na jiných slevových portálech a byla ještě dražší (Vykupto za 249 Kč, Mydeals za 229 Kč a další menší portály).

Zakoupených kupónů: 1 231. Zbytečně utracených peněz pak 304 429 Kč.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang