15 nejdražších koníčků na světě

Vzrušení, adrenalin a radost, které lze získat za ochotu utratit obrovské množství peněz, nezná mezí. Pokud hledáte drahé koníčky, které vám zprostředkují jedinečné zážitky, jste na správném místě!

1. Seskok padákem

Sky Diving je koníček, který vyžaduje velkou dávku odvahy. Koneckonců skáčete z letadla, které je tisíce metrů nad zemí, a doufáte, že vám padák pomůže bezpečně přistát. Jediné, co toto riziko vyváží, je nával adrenalinu, který při padání skrze mraky zažijete. Pokud chcete skákat dvakrát týdně, budete si muset ročně připravit přes 400 tisíc korun.

2. Potápění

I když je člověk tvor suchozemský, nic mu nebrání ponořit se do moře a prozkoumat jeho hlubiny. Potápění umožňuje plavat s rybami, želvami, delfíny či žraloky a kochat se koráli, vraky a ostatními krásami ležícími na mořském dně. Umíte-li dobře plavat pod vodou, pak je potápění ideálním koníčkem, který stojí za to vyzkoušet. Za jeden ponor zaplatíte přibližně 1500 korun.

3. Závody jachet

Závody jachet jsou jedním z nejdražších koníčků na tomto seznamu, a to z prostého důvodu. Jachty nejsou levné. Jejich cena se pohybuje v řádu milionů, takže se ujistěte, že jste pro tuto činnost dostatečně bohatí. Jachtaření je také mnohem víc než jen naskočit na jachtu a závodit s ní. K účasti bude potřeba vyškolená posádka.

4. Horolezectví

Horolezectví se hodně podobá pěší turistice, s tím rozdílem, že se snažíte vystoupat na vrcholy nejvyšších hor světa. Tento koníček prověří vaši odolnost a houževnatost, takže dobrá fyzická příprava je základ.

Horolezci mají rádi výzvy a nejvyšší vrcholy světa bývají žádanou metou. Což s sebou nese požadavek na finance. Hodně financí.

Kromě nákupu zásob a vybavení na cestu budete muset zaplatit průvodce, kteří vás budou jistit, čímž se náklady vyšplhají hodně vysoko.

5. Cestování

V závislosti na tom, zda cestujete do bohatší či ekonomicky slabší části světa, můžete navštívit exotické přírodní lokality nebo rušné metropole s jedinečnou kulturou. Pokud jste navíc ochotni obětovat trochu luxusu, můžete za jeden rok procestovat mnohem více míst. Pro lidi, kteří rádi poznávají nové kultury a destinace, je cestování přirozeným koníčkem.

6. Sbírání starožitností

Starožitnostmi mohou být staré hodinky, které visí z kapsy na řetízku, stejně jako dalekohledy potažené zlatem nebo historický nábytek. V každém případě založit si vlastní sbírku stojí spoustu investic. Lidé, kteří jsou takovými starožitnostmi posedlí (a mají peníze, aby si je mohli dovolit), si ze sbírky rádi vytvoří pořádného koníčka.

7. Létání letadlem

Létání letadlem je nejblíže tomu vyzkoušet si, jaké to je létat jako pták. Tento koníček však vyžaduje lekce létání, získat licenci a nákup (nebo pronájem) dobrého letadla. Vše uvedené může stát i několik ročních platů. Na oplátku získáte koníček, který vám vydrží do konce života.

8. Lyžování

Lyžování na hladkém bílém sněhu má své kouzlo. Můžete sjíždět kopce vysokou rychlostí, kličkovat a elegantně balancovat. Pokud bydlíte v blízkosti lyžařského areálu, je to pro vás ideální koníček. Kvalitní vybavení a skipassy však něco stojí.

9. Závody dronů

Závody dronů znamenají ovládat dron na dálku, závodit s ostatními drony a snažit se je porazit. Jediné, co potřebujete, abyste se mohli oddat tomuto vzrušujícímu koníčku, je dron, a ten lze pořídit za méně než 5 tisíc korun. Pokud chcete špičkový dron, připravte si několik desítek tisíc korun.

10. Golf

Golf je sport, při kterém můžete trávit čas na rozlehlých zelených hřištích, užívat si čerstvého vzduchu a zároveň si vychutnávat výzvu v podobě odpalování golfového míčku. Je to však také nákladný koníček. Pokud se rozhodnete pro veřejná golfová hřiště, může se stát, že budete muset platit pronájem. Stejně tak pořízení si vlastních golfových holí není zadarmo.

11. Domácí akvária

Posuňte své domácí akvárium na vyšší úroveň a vyměňte jej za velké akvárium s různorodými a většími rybami. O rybičky se budete muset starat, denně je krmit a akvárium udržovat v čistotě. Třímetrové akvárium na míru může vyjít až na 100 tisíc korun, a to bez ryb. Samotné ryby (záleží na druhu) jsou rovněž citelným zásahem do rozpočtu.

12. Létání horkovzdušným balonem

Horkovzdušné balony nabízejí jedinečný způsob, jak cestovat po obloze a obdivovat všechny krásy přírody z ptačí perspektivy. Neobejde se však bez obrovské cenovky. Jeden let vyjde na přibližně 3 000 korun.

Hrokovzdušné balony jsou skvělým tipem na výlet nebo dárek k narozeninám.

Pokud se chcete věnovat horkovzdušnému balonu jako svému koníčku, budete muset za balon pro dva pasažéry a pilota zaplatit přibližně 800 000 Kč, nemluvě o částce, kterou zaplatíte za výcvik.

13. Poker

Hrát poker a přitom dávat v sázku peníze (spoustu peněz) je sport vyhrazený jen pro velmi bohaté a bystré lidi. Kromě toho, že se jedná o jeden z nejdražších koníčků, je také jeden z nejvýnosnějších. Pokud umíte poker dobře hrát, neváhejte.

14. Exotická domácí zvířata

Lidé se čím dál více zajímají o zvířata, jako jsou lvi, tygři, chobotnice a ještěrky, které chtějí chovat jako domácí mazlíčky. Pokud vás fascinuje divoká příroda a máte rádi domácí zvířata, mohl by to být pro vás vhodný koníček. Jen mějte na paměti, že exotické zvíře může stát až stovky tisíc korun, a to nepočítáme krmivo, licenci a profesionální ošetřovatele, které bude potřeba najmout.

15. Produkce hudby

Poslední položkou v seznamu nákladných koníčků je hudební produkce. Zahrnuje používání špičkových elektronických nástrojů ke skládání vlastní hudby. Tomuto koníčku byste se měli věnovat, pokud se dobře orientujete v hudební teorii a umíte hrát na několik nástrojů.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang