Nákup zahradního nábytku je nejvýhodnější v zimě

Zima je obdobím, které nejraději lidé tráví v příjemném teple vlastního domova. O nějakém posezení venku  nemůže být ani řeč. Pokud zahradní nábytek chybí, anebo má již svá nejlepší léta za sebou, pak právě v zimě je nejlepší doba na jeho nákup.

V zimě je totiž možné sehnat jakékoli typy zahradních židlí, křesel a stolů za skvělé ceny. Pokud si koupí člověk celý nábytkový set, může se cenově dostat klidně i na rozdíl několika tisíc korun.

Jaký zahradní nábytek vybírat?

Hodně důležitý je především materiál, z něhož je zahradní nábytek vyroben. Ryze přírodní zahradní židle a stoly vypadají skvěle, v tomto případě je ideální sáhnout po dřevě. To lze volit ve variantě tuzemských dřevin anebo cizokrajných.

Oba dva druhy je nezbytné udržovat, a to za pomocí pravidelného impregnování. Bezúdržbový je nábytek kovový anebo ratanový. Oba dva typy jsou také poměrně lehké a jejich jednoduchý přesun zvládne každý.

zahradnc3ad-nc3a1bytek-2577300
Bezúdržbový je nábytek kovový anebo ratanový.

Krásný teak

Luxusní teakový nábytek představuje honosnou variantu zahradního posezení. Teak je cizokrajnou dřevinou rostoucí v jihovýchodní Asii. Stromy se dorůstají výšky až 45 metrů. Vzhledově vypadá teak naprosto skvěle, nicméně je nutné jej jednou ročně přetřít speciálním olejem. Moc hezké jsou nejen židle, stoly a polohovací křesla, avšak také polohovatelná lehátka.

Přírodní či umělý ratan

Designově honosný a přepychový je ratanový nábytek. Vybírat z tohoto materiálu se dají stolky, židle a  velmi pohodlná křesla. Volit lze jak hnědou, tak třeba i bílou barvu ratanu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang