Jeden z nejbohatších Čechů Andrej Babiš » Peněžní tipy

Když se řekne druhý nejbohatší občan České republiky, mnohým lidem se vybaví Andrej Babiš. Rodák z Bratislavy má poměrně zajímavý život, který rozhodně nebyl jednoduchý a je nutné říct, že ke svým velkým penězům si tento člověk nepřišel jen tak jednoduše.

Život Andreje Babiše

Životopis Andreje Babiše je poměrně zajímavý a jako první bod jeho bohatého života bychom mohli vypíchnout studium na Vysoké škole ekonomické, které následovalo po úspěšných gymnaziálních studiích.

Andrej Babiš si vybral obor zahraniční obchod, který poté úspěšně dostudoval, a to nejen tak, avšak s červeným diplomem. Hodně důležitou roli v jeho životě hrál bezesporu i pobyt v Maroku, kde byl vyslán jako delegát úspěšné firmy Petrimex. Stalo se tak v období sametové revoluce.

pexels-startup-stock-photos-7096-8980706
Andrej Babiš dostudoval s červeným diplomem.

Když došlo v roce 1993 k rozdělení Československa, tak se sídlo Petrimexu přestěhovalo do hlavního města České republiky a 25. 1. 1993 došlo i ke vzniku společnosti Agrofert, která ještě dospěla k navýšení kapitálu ze Švýcarska. Díky 28 listinným akciím Andreje Babiše získal podnikatel 100 % jmění Agrofertu.

V březnu roku 2012 se majetek Andreje Babiše, respektive společnosti Agrofert, vyšplhal na 1,4 miliardy amerických dolarů. Andrej Babiš se stal i člověkem, který vzbudil rozruch v několika svých krocích.

Jednak registroval politické hnutí Ano 2011, které mělo bojovat proti korupci a nekalému jednání a jednak koupil známé vydavatelství Mafra. Mimo regionální deníky 5+2, které nebyly příliš úspěšné, tak bude ovládat jedny z největších novin u nás, což nakladatelství iDnes bezesporu splňuje.

Andrej Babiš a jeho manželka budou mít pohlídány jedny z nejznámějších novin nás. Zapomenout bychom neměli jako na perličku ani na to, že Babiš vlastní i Kostelecké uzeniny a některé další společnosti. Jestli všem oborům rozumí, nikdo neví. Peníze na koupi těchto společností nicméně má. Určitě není od věci znát i další zajímavosti ze života Andreje Babiše, kterých je vcelku hodně.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang