Jak vypadá výhodné pojištění pilotů?

Piloti a instruktoři by se bez pojištění neměli „odlepit“ od země. Letadla jsou velmi drahé stroje, a pokud dojde během užívání k jejich poškození, může se výše škody vyšplhat i do milionů korun. Právě proto bylo vytvořeno velmi specifické pojištění pilotů. Jak funguje, kdy se vyplatí a kde ho sjednat výhodně?

Základní charakteristika pojištění pilotů

Smyslem pojištění pro piloty je, aby krylo škody, které pilot způsobí na zapůjčeném letadle. Je určeno i pro piloty instruktory: V tomto případě se vztahuje i na škody, které způsobí jejich žáci během výuky.

Pojištění má dvě základní podmínky:

  1. Vztahuje se jen na škody na vypůjčeném letadle.
  2. Letadlo musí mít řádnou registraci v jedné z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO).
pilot-6674206
Pokud pilot prokáže počet nalítaných km, dostane slevu na pojištění.

Velkou výhodou pojištění je jeho variabilita. První volitelnou položkou je doba platnosti. Možné je sjednat ho na 3, 6 nebo 9 měsíců. Těm, kdo létají často, se vyplatí pojištění na dobu neurčitou. Piloti si také mohou volit limit pojistného plnění v rozmezí 50 000 Kč až 600 000 Kč. K pojištění se vždy váže spoluúčast ve výši 10 %.

Kde opravdu výhodně?

Z hlediska časové úspory i ceny je mnohem výhodnější sjednat pojištění odpovědnosti pilotů online. Aktuálně ho je v nabídce pojišťovny ERGO. Pokud zájemce zaplatí kartou, má pojištění okamžitou platnost. U ERGO je možné sjednat pojištění ve dvou variantách: S nebo bez připojištění finančních škod. Potěší, že piloti získají slevu na pojištění – ta se odvíjí od počtu prokázaných nalétaných hodin.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang