Jak používat pracovní oděvy tak, abyste ušetřili

Pracovní oděvy by měly v prvé řadě plnit ochrannou funkci, abyste mohli svou práci vykonávat co nejlépe a s maximálním pocitem bezpečí. Nicméně existují finty, díky kterým můžete prodloužit životnost oděvů, čímž zároveň ušetříte i nějakou tu korunu.

Správná velikost je základ

Možná se to zdá jako banální rada, ale opak je pravdou. Mnoho firem volí cestu nejmenšího odporu a nakoupí důležitou pracovní výstroj ve velkém nákladu v základních velikostech: S, M a L. Není proto divu, že pak někteří zaměstnanci tahají nohavice za sebou a jiní naopak vypadají, jakoby čekali velkou vodu.

Příliš velké nebo naopak malé pracovní oblečení může být důvodem, proč jej zaměstnanci velmi rychle proděraví či dokonce zničí. Takové pracovní oblečení však mohou být zároveň při práci nebezpečné. Svářeč by se s kratšími rukávy mohl popálit, dělníci na pile pak velmi riskují s plandavými kusy oděvu. 

I praní oděvů může být alchymie

Tmavé, bílé a barevné – také tak třídíte doma prádlo na praní? Věřte, že pracovní oděvy vyžadují větší pozornost při čištění. Každý materiál má konkrétní požadavky na údržbu a je potřeba je striktně dodržovat.

V opačném případě by se mohlo stát, že se oděv srazí nebo dokonce ztratí své specifické vlastnosti (například kyselinovzdorné, antistatické, žáruvzdorné nebo voděodolné oděvy). Rizikové by pro vás mohlo být čištění oděvů, které jsou chemicky znečištěné.

Nejste-li si jisti, jak konkrétní pracovní oblečení vyprat, svěřte tento úkol profesionálům. Společnost PEVI zajišťuje pronájem pracovních oděvů včetně jejich pravidelného čištění. Postarají se o vaše kousky oblečení s nejvyšší péčí, aby byly po celých několik let jako nové.

Uchovávejte je na čistém místě

V práci se můžete pohybovat v prašném prostředí, ale své vyprané oblečení vždy uchovávejte na čistém a suchém místě – ideálně tedy zavřené v šatní skříňce. Jedině tak zajistíte jejich dlouhou životnost. Navíc věříme, že představa nošení vlhkých a zaprášených kalhot či košile po celou pracovní dobu není ani trochu lákavá. 
Tyto jednoduché rady mají zásadní vliv na životnost pracovních oděvů. Budete-li se jich držet, mohou vám poctivě sloužit i celá dlouhá léta. Pokud se nechcete o nic kolem pracovních oděvů starat, navštivte web Pevi.cz a zjistěte více o možnosti jejich pronájmu včetně kompletního servisu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang