Hra se zdravím – analýza zdravotního stavu přístrojem AMP

Lidské zdraví je to nejvzácnější, co člověk může mít a není radno si s ním zahrávat. Co když vám někdo nabídne přístroj na prevenci, který určí, že jste zdravotně v pořádku ale realita je naprosto odlišná. Včera vydala Česká obchodní inspekce upozornění na závažné výsledky kontrol analyzátoru AMP. Výsledky byly porovnány se vzorky krve a byly natolik odlišné, že to překvapilo i odborníky.

V tiskové zprávě ministerstva průmyslu a obchodu společně s ČOI se uvádí:
„Z provedených měření vyplývá, že systém AMP nerozpoznal závažný zdravotní stav vyšetřovaných osob – nerozpoznal pacienta s těžkou poruchou sacharidového metabolismu (cukrovkou) ani závažný stav anémie a pokročilou ledvinovou nedostatečnost.“

„Vyšetření konkrétních osob přístrojem AMP nezjistilo ani závažné onemocnění, s nímž se dva figuranti již řadu let léčí.“

„Česká obchodní inspekce používání přístroje AMP kontrolovaným společnostem zakázala. Spotřebitelé by neměli spoléhat pouze na alternativní metody vyšetření, ale ověřovat svůj zdravotní stav klasickými lékařskými metodami, řekl Jan Štěpánek, ústřední ředitel ČOI.“

Zde už končí legrace

Jednu z věcí, na kterou jsme opravdu hákliví, jsou podnikatelé, kteří vydělají na hazardu s lidským zdravím. Kosmetické přístroje slibující zázračné zhubnutí nebo zkrášlení se dají ještě přejít, pokud se budete spoléhat na analýzu svého zdraví přístrojem, který nefunguje, silně hazardujete se svým zdravím, což může mít nevratné následky.

Prodej na slevových portálech byl opravdu ve velkém a lidí, kteří si přístroj zakoupili jsou tisíce. Bohužel v tomto případě nešlo běžnou kontrolou odhalit, jak je opravdu přístroj účinný a zda jsou jeho výsledky pravdivé. Děkujeme ČOI, že se jí podařilo vcelku rychle odhalit skutečnou funkci přístroje.

Smutné skutečnosti

Reklamní texty jsou v tomto případě silně zavádějící. Certifikovaný přístroj – ale jakým certifikátem. Konzultace s odborným asistentem zní sice pěkně, ale kde je lékař? I sám provozovatel v diskuzích přiznal, že se nejedná o konzultaci s lékařem, ale pouze „odbornou“ obsluhou přístroje.

Kompletní analýza za 6 minut – jak fantastické. Opravdu vám návštěva lékaře vadí natolik, že jste ochotni riskovat svoje zdraví? Nejsmutnější skutečností jsou reakce spokojených uživatelů přístroje, kteří jsou rádi, že jim přístroj dal nějaké výsledky a upozornil je na rizika. Jsou ale tyto výsledky pravdivé?

Výzva slevovým portálům

Apelujeme na všechny slevové portály, které tento přístroj prodávaly, aby zkontaktovaly spotřebitele a informovaly je o závažnosti situace. Zde musí jít obchod stranou. Věříme, že nikdo ze slevových portálů nechce mít na svědomí zdravotní problémy svých klientů. Vzhledem k tomu, že v tomto případě nešlo o pochybení na straně slevových portálů, věříme, že se k situaci postaví čelem a pomohou spotřebitelům.

Vzhledem k tomu, že zpráva proběhla už i televizními médii, překvapuje nás, že jsou přístroje ještě stále na některých portálech nabízeny.

Na závěr si dovolíme parafrázi ze slevových portálů: Nepodceňujte prevenci. Nekupujte si tento přístroj, zajděte za doktorem.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang