Další záhadný a neznámý prodejce

Anonymita internetu je velmi dobré prostředí pro internetové obchodníky, kteří nehrají zrovna čistou hru. Lidé jsou stále upozorňováni na podvodné internetové obchody, které si nechají zaplatit zboží a pak nic nedodají. Většinou nemají uvedeny na webu kontaktní informace a chtějí platbu předem. Narazili jsme na portál, který má prazvláštní podmínky a rozhodně bychom si na něm v současné době nic nekoupili.

Podivné podmínky

První věc, která vás zarazí je, že slevový kupón je možné využít pouze mailovým kontaktem. Ani vlastně nevíte, jaký eshop zboží prodává. Prozradíme Vám to – V ČR žádný. Většinu produktů naleznete na zahraničních trzích. Například „kouzlené a trendy sluchátko se dá na amazon.com pořídit za necelých 240 Kč. Tady jej po slevě koupíte za 339 Kč.

Amazon e-shop nabízí širokou škálu produktů a služeb, včetně knih, hudby, filmů, elektroniky a dokonce i potravin.

Osobní odběr není možný a pokud chcete zboží musíte na email objednavky@slevynazbozi.cz poslat své kontaktní údaje. Tohle opravdu není běžný postup při nakupování na internetu. Proč tolik tajností kolem prodejce zboží.

Důležité u každé slevy je číst obchodní podmínky samotného portálu i poskytovatele služeb.

Nejčastěji zde naleznete následující formulace.

  1. Poskytovatel, ne Provozovatel, nese odpovědnost za řádné a včasné dodání zboží či poskytnutí služby, neboť Poskytovatel je tím, kdo službu či produkt poskytuje. Klient tedy uplatňuje svá práva, zejména z odpovědnosti za vady, u Poskytovatele. Odpovědnostní vztahy vznikají tedy mezi Klientem a Poskytovatelem. Provozovatel je pouze zprostředkovatel.
  2. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za poskytnutí slevy u Poskytovatele, neboť Provozovatel o slevách prostřednictvím svých internetových stránek pouze informuje.
  3. Provozovatel neodpovídá také za žádné škody vzniklé v souvislosti s užitím služby či zboží.

Problém je však v tom, že na celém webu nenajdete informaci, kdo je vlastně poskytovatel. Slevový kupón si sice objednáte, ale co když Vám nikdo nepošle žádný produkt nebo nedoručí požadovanou službu?

Kupující se tak dostává do situace, kdy si koupil kupón, čímž se slevový portál zbavil odpovědnosti, nedostal zboží a na poskytovatele se nemůže obrátit, protože vlastně neví, kdo to je nebo se mu vůbec neozývá.

Neříkáme, že zrovna toto je případ podvodu, ale rozhodně se nejedná o transparentní podmínky a vše se shoduje s případy, kdy byly uživatelé okradeni. Dejte si proto pozor.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang