CK Solymar má problémy

Další z cestovních kanceláří, která se objevila na slevových portálech, dochází svému konci. A tentokrát se nejedná o pár klientů, ale o řádově stovky zkažených dovolených. A co na to slevový portál, který si tak důkladně prověřuje všechny své partnery?

Zvláštní je, že největší cestovní agentury tuto CK ani neprodávaly. Pouze slevový portál. Vrátí peníze? No to je samozřejmostí, ale co zkažená dovolená, na kterou lidé čekají celý rok. Tu už nikdo nevrátí. Jen kvůli slevám a zisku.

Cestovní kancelář dostala dle výpisu z živnostenského rejstříku, který uvádí na stránkách, oprávnění k provozování CK k 15.4.2013. Už v té době, ale domlouvali akce na slevovém portálu Slevomat.cz. Opravdu nám vadí neustálé vyjádření Slevomatu, jak si svoje partnery prověřují.

Tohle je názorná ukázka (a není první), kdy šlo o zisk a ne o důvěryhodného partnera. Už jen skutečnost, že s touto CK nechtěla spolupracovat ani jedna z největších cestovních agentur Dovolena.cz, je dostatečná ukázka toho, komu jde o peníze a komu jde o nabídku kvalitních služeb.

Založená CK zřejmě dostala peníze od Slevového portálu (pokud tedy nefungovala nově zavedená praxe, že peníze dostanou až po skončení platnosti voucherů, ale to je u každého portálu jiné) a vyhlásí úpadek. Snadný způsob jak přijít k penězům, zvlášť když odlety jsou až v létě.

Na problémové CK na slevových portálech už náš portál několikrát upozorňoval. Už jen výše slevy, která je mnohdy stanovena z nereálné ceny, je v cestovním ruchu zavádějící. Kdy už se lidé naučí nakupovat prověřené CK například s garancí Faktor 100 od cestovní agentury Invia?

Kdyby se Slevomat pohyboval doopravdy v cestovním ruchu tak dlouhou dobu jako ostatní a věnoval se rozboru svých partnerů, jak tvrdí, takto rizikového partnera by zcela jistě rozpoznal. Bohužel je vidět, že jejich tvrzení o důkladném prověřování jsou jen marketingové bláboly.

Uvědomte si, že nejde o peníze, ale o dovolenou, kterou si mnozí z nás mohou dovolit maximálně 1x až 2x do roka a čas strávený reklamací nebo vyřizování společně se zklamáním z toho, že nikam neletíte Vám za rizikové nákupy dovolené na slevových portálech rozhodně nestojí.

Aktualizace: Vyjádření Slevomatu naleznete v příspěvku Vyjádření Slevomatu k situaci CK Solymar, z 24. 7. 2013. Všichni zákazníci Slevomatu jsou v současné době v České republice. Ti, kteří ještě neodcestovali dostanou v nejbližší době odškodnění z prostředků Slevomatu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang