ČEZ zlevní elektřinu

Již několik hlavních dodavatelů elektřiny v České republice, v čele se společností ČEZ, oznámilo, že pokles cen energií na burzách se projeví také v tuzemských cenách pro domácnosti a komerční subjekty.

Údajně půjde o jedno z největších snižování této komodity za několik posledních let a hranice snížení by se měla zastavit kolem 15 % až 20 %. ČEZ tak slibuje svým zákazníků poměrně výrazný úbytek cen a značné úspory, které se mohou vyšplhat do řádu několika tisíc korun ročně.

Není všechno zlato, co se třpytí

Nutné si je však uvědomit, že nejde o celkové ponížení ceny, jak může být na první pohled zřejmé. Ponižovat se samozřejmě bude silová elektřina, která tvoří necelou polovinu z celkové ceny. Dojít by mělo i na druhou část výdajů, kterou tvoří distribuce, to však bude v minimální výši.

Tento krok potěší jistě mnohé majitele domácností, o to méně však občany, kteří využili nedávného boomu elektronických aukcí energií a upsali se některým dodavatelům na delší časové období.

Slevy, se kterými plánuje vystoupit společnost ČEZ, se samozřejmě týkají i fixních programů. Otázkou však zůstává, zda nebude následovat propadem ceny na burze další pokles nákladů za elektrickou energii a jestli se vyplatí, zavázat se na dané období.

Slevy připravují i další dodavatelé

Kromě ČEZu, oznámili zlevňování elektřiny také další subjekty v tomto segmentu, mezi něž patří Pražská energetika, E. ON, Bohemia Energy, RWE a ostatní. V tomto případě by mělo jít o něco menší slevy, než plánuje právě ČEZ.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang