Česká pošta spolupracuje s čínským e-shopem Wish – není nutné platit clo a DPH

Česká pošta navázala přímou spolupráci s internetovým čínským e-shopem Wish. Co to znamená a dojde k nějaké změně pro zákazníky?

Před pár týdny se všude šířila zpráva, že balíčky, které budou směřovat do České republiky z mimoevropských skladů, budou muset být procleny a zdaněny. Což by znamenalo vyšší celkovou cenu zboží. To se samozřejmě nelíbilo především zákazníkům internetových obchodů jako je AliExpress a Wish.

TIP: Jak správně poslat obálku přes Českou poštu a co znamená obálka s červeným pruhem?

balicky_z_ciny-6081664
Po navázání spolupráce České pošty a e-shopu Wish zákazník nemusí řešit DPH ani clo.

Kvůli této situaci by došlo ke znatelnému zdražení zboží. Do 30. 9. 2021 platila alespoň výjimka pro balíčky nepřesahující 22 Euro. U těchto balíčků nebylo nutné platit DPH ani clo a cena zůstávala stejná.

Přímá spolupráce České pošty s Wish

V roce 2020 Česká pošta navázala spolupráci se společností AliExpress a nyní Česká pošta vydala zprávu, že navázala přímou spolupráci i s internetovým e-shopem Wish.

Znamená to tedy, že pro zákazníky se nic nemění. Takto mají jistotu, že u zásilek ani dodatečně nebudou muset platit DPH ani clo.

wish_balicky-5734460
Česká pošta se také pokusí zrychlit dobu doručování těchto zásilek.

Zásilky budou již předem puštěny do volného oběhu v rámci EU. Veškerou administrativu vyřeší Česká pošta ve spolupráci s Wish. Zákazníci proto i nadále mohou nakupovat levné zboží z Číny bez nutnosti platit cokoliv navíc. Velmi oblíbené jsou na Wishi nákupy např. peněženek, šatů, bot a kabelek.

E-shopy jako Wish nebo AliExpress jsou známé především prodejem fake značkového oblečení. Kdo tedy touží po botách nebo kabelkách známých návrhářů, může prohledat tyto weby a vybrat si svůj vysněný kousek za minimum peněz.

TIP: Na portálu Slevove.cz jsou podrobné informace i recenze na zboží nejen z čínských e-shopu.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang