Triarios: Účetní poradci s osobním přístupem

Živnostníci mají každý rok povinnost odevzdat daňové přiznání. V případě, že tak neučiní do stanoveného data, hrozí jim finanční sankce. Pokud s vedením a výpočtem daně neví rady, je nejlepší volbou obrátit se na daňového poradce. Podle čeho vybírat daňového poradce?

Na daních díky daňovému poradci nemusí platit tolik peněz, jak by očekávali. Pomůže totiž do výpočtu zařadit uplatnění různých slev a odpočtů, které jsou v rámci podnikatelské činnosti možné. A není jich zrovna málo. Je ovšem stále potřeba myslet na termíny.

Za každý den po vypršení lhůty pro odevzdání daňového přiznání hrozí penále, postih přitom může jít až do statisíců korun.

bez-regsl1-6603977
Důležité je hlídat termín podání daňového přiznání.

Osobní schůzka je nezbytná

Při spolupráci s daňovým poradcem je důležité, aby byl maximálně diskrétní. Informace a dokumenty, které mu živnostník svěří do rukou, nesmí poskytovat dalším osobám.

Kromě diskrétnosti hraje zásadní roli také osobní přístup. Účetnímu, který se s živnostníkem nebude chtít setkat osobně, lze jen těžko důvěřovat. V moderní době sice lze komunikovat přes internet, minimálně jedna počáteční osobní schůzka by však neměla chybět.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang