Nové auto – možnosti půjček

Vlastnictví automobilu přináší samozřejmě mnoho výhod, zejména větší svobodu a mobilitu. Jak ale tento sen proměnit ve skutečnost? Nejčastějším zádrhelem pochopitelně bývá nedostatek finančních prostředků. Naštěstí je ale na našem trhu nemálo alternativ půjček umožňujících si pořídit vlastní auto, takže je z čeho vybírat.

České prostředí nabízí i specificky zaměřené úvěry, včetně spotřebitelských, kterých lze využít i k pořízení nového auta. Co je důležité neopomenout při rozhodování a plánování koupě vlastního vozu – ať už se jedná o Volkswagen, BMW nebo třeba vysněný Hyundai Tuscon 2.0 crdi 4×4?

Výběr auta

Někomu se zamlouvá myšlenka pořízení vlastního auta v zahraničí, musí ale k tomu řešit dodatečné formality, jako je např. převozní značka, plná moc na přepis auta nebo plná moc k přepisu přívěsného vozíku atd. Český trh s automobily ale rozhodně nešetří na možnostech výběru, vybírat lze od spolehlivých vozů Škoda až po luxusní BMW. Nejdůležitější je samozřejmě výběru auta věnovat čas, vyzkoušet několik modelů a důkladně zvážit své konečné rozhodnutí.

Po zakoupení vybraného vozu je pak nezbytné zajistit přihlášení nového vozidla do registru, povinné ručení a další potřebné náležitosti. Jaké ale v prvé řadě existují dostupné možnosti úvěrů a půjček na pořízení nového vozidla?

Finanční instituce v ČR naštěstí nabízejí řadu možností půjčky na auto, které vyhovují různým potřebám a daným rozpočtům, např. půjčka 400 000 korun na vyhlédnutou škodovku nemusí být nic nedosažitelného ani pro cizince, dlužníky nebo rodinu s menším rozpočtem.

Nové auto lze financovat např. prostřednictvím spotřebitelského úvěru.

Půjčka na auto

Půjčit si na auto lze například se spotřebitelským úvěrem. Ten se dá využít k pořízení konkrétního spotřebního zboží nebo služeb, tzv. účelový úvěr, ale můžeme využít i úvěr bezúčelový.

Účelový úvěr

Jednou z oblíbených možností zapůjčení finančních prostředků je účelový úvěr na auto, který umožňuje půjčit si určitou částku peněz specificky na nákup vytouženého vozidla.

Účelový úvěr na auto je spojený s předem dohodnutými splátkami.  Žadatel se okamžitě stává majitelem vozu, tzn. hradí veškeré výdaje spojené s provozem auta. Výše úvěru a úrokové sazby závisí na faktorech, jako je úvěrová historie, příjem a cena vozu. Díky rozumným úrokovým sazbám a flexibilním podmínkám splácení může být účelová půjčka na auto pro mnohé výhodnou volbou. Pro toho, koho zajímá nejlevnější půjčka na auto, kalkulačka představuje skvělý nástroj pro budoucí rozhodování.

Bezúčelový úvěr

Pokud jde o variantu s větší flexibilitou, s bezúčelovým úvěrem nemusí žadatel dokládat, na co úvěr potřebuje. Může si půjčit jednorázovou částku peněz a použít ji na jakýkoli účel, včetně nákupu automobilu.

Půjčku 400 000, původně zamýšlenou na novou škodovku, lze tedy v tomto případě využít i jinak. Bezúčelový úvěr tak poskytuje více nezávislosti a může být skvělou volbou pro ty, kteří dávají přednost větší kontrole nad svými financemi.

Leasing auta

Pro ty, kdo hledají bezproblémové financování, může být ideálním řešením leasing. Leasing umožňuje používat auto po určitou dobu, obvykle dva až čtyři roky, bez nutnosti zaplatit značnou částku předem.

U leasingu se obvykle platí měsíční splátky, které mohou být nižší než u tradičního úvěru. Leasing také umožňuje se rozhodnout, zda vůz vrátit, nebo jej za stanovenou cenu odkoupit. Po splacení přechází vůz do osobního vlastnictví.

Auto na splátky

Další alternativa je specifická splátková úhrada nového auta přímo u obchodníka, který tuto možnost nabízí. Je ale opět dobré si dát čas na prostudování smluvních podmínek a porovnání s ostatními možnostmi. Nejsnadnější a okamžitě dostupný způsob úhrady nemusí nutně znamenat, že je i nejvýhodnější.

Prodejci automobilů někdy nabízejí i doplňkové služby jako pomoc s přihlášením nového vozidla i přepisem auta (na základě plné moci na přepis auta), zajištění převozní značky pro registraci v zahraničí aj. To samozřejmě nebývá zcela zdarma, ale může to celý proces významně zjednodušit.

Najít tu správnou půjčku na auto není tak těžké. Stačí se zorientovat v základních možnostech a vysněný vůz je na dosah.

Prozíravě k vlastnímu vozu

Finanční služby na koupi auta nabízejí bankovní i nebankovní instituce, výběr je tedy rozmanitý. V drtivé většině případů se žadatel stává majitelem auta bez čekání na splacení úvěru, proto je důležité nezapomenout, že provozní náklady auta je potřeba hradit z vlastní kapsy již od počátku.

Pro jakoukoli možnost koupě auta formou úvěru je žádoucí důkladně prozkoumat smluvní podmínky a porovnat úrokové sazby, podmínky úvěru a plány splátek pro nalezení té nejvhodnější varianty. Není od věci se poradit s finančními poradci a zástupci různých finančních institucí, aby bylo finální rozhodnutí podloženo ověřenými a spolehlivými informacemi.

I když se výzvy financování nového auta zdají být zpočátku komplikované, s prozíravostí a přehledem o možnostech jej nakonec lze získat bez větších zádrhelů.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang