Ocenění nemovitosti pro hypotéku

Jakákoli hypotéka je typická nejen celkovou finanční sumou, již nabízí, ale také spoustou ostatních charakteristik. Jednou z nich je bezesporu i ocenění konkrétní nemovitosti pro zajištění hypotečního úvěru.

Spousta kupujících nebo začínajících investorů do nemovitosti o této tradiční proceduře fakticky neví a potom je překvapí hlavně nezbytnost zaplacení služeb konkrétního odhadce. Předeslat bychom měli hlavně fakt, že známý odhadce od kupce nebo investora nebude mít šanci.

kalkulacka_uver-4804209
S náklady za finančního odhadce spousta lidí nepočítá.

Banka si odhadce vybere sama

Každý bankovní dům si svého odhadce vybere sám. U většiny bank to chodí tak, že mají přímo nasmlouvané odhadce, kteří se zabývají přímo odhadováním ceny konkrétní nemovitosti.

Mnohé banky nabízejí tak odhadců hned několik, z nichž si mohou kupující nebo investoři do nemovitostí bez větších problémů vybírat. Mají tak jedinečnou šanci zvolit si člověka, kterého budou chtít. Vyplatí se obvolat ze seznamu několik odhadců a najít takového, který vyhovuje preferencím kupce nebo investora – například dobře komunikuje a termínově je dobře dostupný.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang