Kdy má smysl termínovaný vklad

Zřízení termínovaného vkladu je dnes poměrně diskutovanou oblastí. Není se čemu divit, jelikož termínované vklady nejsou vždy výrazně výhodné.

Ideální je vědět, kdy se skutečně vyplatí na termínovaný účet vkládat finanční prostředky. Hlavním kritériem výběru konkrétního termínovaného vkladu by měla být výše úrokové sazby. Ta se většinou pohybuje okolo 0,76 %.

Takto nízká úroková sazby již předem naznačuje, jež je poněkud zbytečné vůbec termínovaný vklad řešit. U vyšších úrokových sazeb může být situace poněkud odlišná.

Před založením termínovaného vkladu není od věci věnovat pozornost srovnání termínovaných vkladů. Díky němu bude hned jasné, který produkt je aktuálně nejvýhodnější.

c48dsob-1024x682-7208345
Termínované vklady jsou dneš velmi diskutované a většinou mají tak nízký úrok, že se nevyplatí.

Vyšší úrokové sazby mohou znamenat nespolehlivost poskytovatele

Jestliže zájemce najde termínovaný vklad s vyšší úrokovou sazbou, pak je vhodné se podívat na to, zdali jej vlastní opravdu kvalitní společnost. V opačném případě je vhodnější se takovémuto termínovanému vkladu vyhnout.

Typické jsou především úrokové sazby okolo 1,31, které poskytují mnohé záložny. U kampeliček ovšem často existuje vysoké riziko, že dojde k jejich krachu, což by mohlo mít za následek vaši ztrátu uložených peněz.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang