Jak vybrat podílový fond

Vybrat kvalitní podílový fond není dnes v moři různých fondů vůbec jednoduché. Jestliže si bude člověk chtít udělat jakousi pevnostní představu o tom, který podílový fond se blíží optimu, pak je zapotřebí podívat se do některé z databází podílových fondů.

Právě tady je možné najít velmi důležité informace. Stačí se podívat na možnosti některých podílových fondů u určitých společností. Zajímavé zdroje jsou k nalezení v podobě investičních společností, které mají pod sebou správu podílových fondů.

finance-3
Finanční poradci ne vždy správné poradí.

Žádné zdržování u poradců

Mohlo by se zdát, že některé informace dokážou o podílových fondech poskytnout i odborní poradci. Ne vždy se to však může podařit a mnozí z těchto poradců jsou tendenční. Obrací se tak ke společnosti, z níž mají nejvyšší užitek v podobě provizí.

Facesheet

Jestliže chce mít člověk jasno v tom, který podílový fond by mohl být ideální, pak stojí zato podívat se na informační list neboli facesheet. Tento dvoustránkový dokument dokáže podat podrobné informace o podílových fondech. Díky nim tak může každý ihned vědět, který podílový fond pro něj bude ten nejvýhodnější a vyplatí se do něj investovat.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang