Hypoteční úvěry a jejich poplatky

Nejprve je důležité se na hypoteční úvěr zeptat v bance, u které má žadatel běžný účet. Proč?

Jako dlouhodobému klientovi jistě banka nabídne žadateli výhodnější podmínky než jakákoliv jiná banka. Nemělo by se zapomínat ani na bankovní poplatky. Největší poplatek bývá poplatek za schválení úvěru. Ten se většinou pohybuje kolem několika tisíců korun. Bývá odvozen z výše hypotéky.

Dalším poplatkem je cena za vedení účtu. Ta se pohybuje v řádu stokorun měsíčně. Vyšší poplatek bude u úvěrů se státní podporou, ale výše je, dalo by se říci, zanedbatelná. Hypoteční úvěr lze vyřídit do několika týdnů.

hypotc3a9ka-bez-registru-3291440
Hypoteční úvěry bývají nejvhodnější u banky, kde je žadatel dlouholetým klientem.

TIP: Alternativním řešením tradiční hypotéka je státní půjčka pro mladé. Věřitelem je stát Česká republika, tudíž má klient jistotu, že nesplácí úvěr lichváři. Má jistotu výhodnějšího úroku a podmínek.

Hypoteční kalkulačka

Druhů hypoték je celá řada. Mezi nejoblíbenější hypotéky patří Hypoteční úvěry od Komerční banky, Hypotéka České spořitelny, Hypotéka od Hypoteční banky nebo také Hypotéka od UniCredit Bank.

Neví-li si žadatel rady, který hypoteční úvěr by pro něj byl ten pravý, může využíthypoteční kalkulátor, díky kterému si spočítá výši měsíční splátky u vybraného hypotečního úvěru. Zadáte dobu splácení, úrokovou sazbu a celkovou výši úvěru. Výsledkem bude měsíční splátka.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang