Aspekty splátkového prodeje

Nákup na splátky bez navýšení je takový, že úroková sazba i RPSN jsou nulové. Náklady na splátky jsou již v ceně kupovaného zboží. Jak již bylo řečeno, prodejci spolupracují s úvěrovými společnostmi, jako jsou například Home Credit, Cetelem či Essox.

Nákup bez navýšení je bezpochyby velmi lákavou marketingovou akcí, nicméně nemusí být vždy tak výhodný, jak se na první pohled zdá. Vždy by si měl člověk položit otázku, zda věc, kterou si chce koupit na splátky, opravdu tak nutně potřebuje. Měl by se také zamyslet, jestli bude mít prostředky na splácení po celou dobu trvání úvěru.

bez-regsl-5090509
Splátkové prodeje jsou velmi využívané před Vánoci a v létě na dovolené.

Na co si dát pozor při nákupu na splátky

Nákup na splátky bez navýšení neznamená, že zboží koupí člověk levně. Porovnat si nabídky zboží může na internetu. Může se stát, že někde bude zboží levnější i s úroky z úvěru. Je důležité si dát pozor na celkovou částku, kterou bude muset zaplatit.

Kromě úroků z úvěru může platit poplatky za poskytnutí úvěru nebo za uzavření smlouvy. RPSN pak zahrnuje celkové náklady na půjčku. Pokud chce 0% RSPN, musí požádat o to, aby mu nebylo sjednáno pojištění pro neschopnost splácet. Pozor také na podmínky, za kterých bude moci úvěr předčasně splatit. Většinou naúčtují smluvní poplatek ve výši určitého procenta z výše úvěru.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang