Americký Fed omezí program nákupu dluhopisů na 75 mld. USD měsíčně – Peněžní tipy

Americká centrální banka oznámila, že od příštího roku začne s omezováním programu nákupu dluhopisů určeného na podporu ekonomiky.

Americká centrální banka oznámila, že od příštího roku začne s omezováním programu nákupu dluhopisů určeného na podporu ekonomiky. Redukce sice není rozsáhlá, avšak je to významný krok. Protože Federální rezervní systém (Fed) dal najevo, že ekonomiku již v dosavadním rozsahu podporovat nebude. Informovala o tom agentura AP.

amerika-6056628
Americká banka začíná s omezováním nákupu dlulhopisů pro podporotu ekonomiky.

Jak dnes představitelé Fedu oznámili, od ledna sníží rozsah nákupu dluhopisů z 85 miliard USD (61,82 miliardy EUR) na 75 miliard USD měsíčně. Jako důvod uvedli zlepšení situace na trhu práce. Zároveň dodali, že přijmou i další kroky k omezení nákupů, bude-li zmíněné zlepšování na trhu práce pokračovat.

S cílem zmírnit dopady tohoto kroku na finančních trzích Fed posunul období, během kterého chce ponechat klíčovou úrokovou sazbu na rekordním minimu. Jak informoval , sazbu je rozhodnut ponechat v blízkosti nuly “ i delší období“ poté, co míra nezaměstnanosti klesne pod 6,5 %.

 Copyright © 2024 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang