3 tipy, jak si vybrat firmu na účetnictví

Vzhledem k tomu, že prakticky každý rok probíhají drobné či větší změny v daňových zákonech, je pro některé podnikatele možná dost těžké se orientovat v tom, jak vlastně vést firemní účetnictví. Kdy je vhodné řešit výběr externího člověka na vedení účetnictví?

V případě, kdy se jedná o živnostníka, nebo jen malou firmu, určitě se vyplatí najít si firmu nabízející individuální služby. Vyjdou totiž poměrně levně. Navíc živnostník či podnikatel nepotřebuje komplexní balíčky, které zahrnují třeba i audity a další činnosti. Stačí jednoduché účetnictví.

bez-regsl1-4423011
Externí firma pro vedení účetnictví se vyplatí především živnostníkům a malým firmám.

Nejedna účetní firma v Praze i dalších městech České republiky láká potencionální klienty na různé bonusy a nadstandardní služby, za které nemusíte platit. Klasickým příkladem je třeba odborné poradenství. Zejména menším firmám a živnostníkům jej mohou některé účetní firmy nabízet zcela zdarma.

Jak poznat spolehlivou firmu

Mimo jiné i podle toho, kolik má za sebou zkušeností. Ideální je, pokud je schopna dodat nějaké reference od firem, jimž už účetnictví či třeba audit prováděla. Tyto informace se dnes běžně dají sehnat i prostřednictvím internetu. Online recenze od zákazníků a různé internetové diskuze s výběrem velmi pomohou.

 Copyright © 2023 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang