Zájezd do Francie nebo dovolená v autobuse

Zaplatíte si dovolenou a pak strávíte 40 hodin v autobuse a 15 hodin chozením po památkách. Nikde žádný odpočinek, zničené tělo z dlouhé cesty autobusem, nevyspání kvůli nepohodlným sedačkám. To není horor, to je realita slevových akcí na zájezdy.

Nabídku na fantastickou slevu na zájezd do Paříže jsme objevili na portálu slevomat.cz


Na první pohled naprosto skvělá cena za 3 dny dovolené, ale… Když se podíváte na program zájezdu je následující.

  1. den, odjezd z ČR v 14:00.
  2. den, příjezd do Paříže kolem 8:00. Odjezd z Paříže zpět v 23:00.
  3. den, návrat v odpoledních hodinách.

Celkem strávíte přes 40 hodin v autobuse a když už z něj vylezete tak budete 15 hodin chodit po památkách, abyste tak nabitý program zvládli. Takhle si odpočinek a klidné poznání Paříže nepředstavuji. Celá sleva by nebyla sama o  sobě tak divná, pokud nebyla vytvořena uměle.

Před několika dny (konkrétně 22. 3. 2012), kdy už cestovní kancelář měla vypsané zájezdy na celý květen do Paříže, nebyl na stránkách tento zájezd zobrazen. Ani v katalogu byste jej nedohledali. Zvláštní přístup, když se většina zájezdů vypisuje několik měsíců dopředu, aby se zvládla naplnit jejich kapacita. Před začátkem slevové akce se najednou na stránkách tento zájezd objeví. Další zvláštnost – 3-denní zájezd do Paříže u cestovní kanceláře, která doposud pořádala hlavně 5-denní zájezdy?

Stránky z 22. 3. 2012.


Stránky při slevové akci 4. 4. 2012.


Další perličkou jsou ostatní ceny zájezdu. Pokud byste si připlatili 300 Kč, můžete jet do Paříže na 4 dny i s ubytováním.

Paříž na 4 dny na INVIA.


A že to není náhoda dokazují i ceny 5 denních zájezdů do Paříže. Za cenu 3 190 Kč můžete na 5 dní vyrazit do Paříže a užít si její krásy. Původní cena, ze které CK Máj a Slevomat udělaly slevu byla 2 995 Kč. Tady už opravdu není co dodávat.

Pětidenní zájezd do Paříže na bbbzajezdy.cz.


Celá akce by dávala smysl jako marketingová kampaň na získání nových klientů. To je ale často mylná představa cestovních kanceláří. Opravdu si myslíte, že klient, který hledá co nejlevnější zájezdy za 1 600 na slevových portálech pojede na 5 denní zájezd řádově 3x tak drahý?

Myslíte, že má cestovní kancelář na celé akci nějaký zisk? Po odečtení nákladů a provize slevovému portálu je minimální.

Zakoupených voacherů: 371 Zbytečně utracených peněz: 622 167

Portály, na kterých se tato sleva objevila: Slevomat.cz

Kdo si chce užít opravdovou dovolenou a odpočinout si, koupí si raději letenky na Kapverdy. Ostrovy u Afriky zaručují celoročně krásné počasí, bílé pláže a dobrodružné outdoorové aktivity.

 Copyright © 2022 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang