Nedodání zboží

Stále častěji narážíme na podněty lidí, kteří si na slevovém portálu zakoupili slevu na nějaký produkt, poslali objednávku, ale od té doby se po prodejci slehla zem. Většinou se jedná o podezřele vyhlížející eshopy s nejasnými podmínkami, které spoléhají na skutečnost, kdy český spotřebitel neví, jak se reálně bránit proti tomu, když mu nedodá zboží. Slevové portály se sice brání rádoby garancí a možností vrácení peněz, ale zároveň jsou si moc dobře vědomi toho, že podvedených lidí, kteří budou chtít vrátit peníze bude málo. Peníze, které tak vyinkasují zůstávají pak v kapsách slevových portálů nebo „podnikavých obchodníků“.

Dotaz

Dobrý den, měla bych dotaz koupila jsem si plátno na skutečné-slevy.cz a zaplatila za něj. Nikdo ale nekomunikuje. A zjistila jsem že nejsem jediná kdo je podveden. Ozývají se mi další okradeni firmou artpraha.co teď dělat?

Reakce právní poradny:

Dobrý den,

Děkujeme za Váš dotaz na náš portál Antislevy.cz.

Z Vašeho dotazu jsem pochopila, že jste za plátno zaplatila, ale neobdržela jste ho. Avšak z Vašeho dotazu nevyplývá informace, jaká doba je od objednání a zaplacení a případného dodání.

Doporučuji Vám vyzvat druhou stranu k dodání Vámi požadovaného a zaplaceného plátna dle § 517 o.z. Pokud nastane případ, že Vám plátno nedodá, dejte mu ještě přiměřenou a dostatečnou lhůtu. Dále doporučuji zaslat předžalobní výzvu na adresu společnosti uvedenou dle obchodního rejstříku.

Pokud v této lhůtě plátno nedodá, odstupte od smlouvy, a poté můžete vymáhat zpět zaplacenou částku prostřednictvím platebního rozkazu. Místně příslušný je soud podle sídla žalované společnosti.

Při vydání platebního rozkazu soud postupuje pouze podle Vámi předložených dokumentů, jedná se o zkrácené a zrychlené řízení, proto neopomeňte doložit všechny potřebné doklady k prokázání tvrzených skutečností.

Velmi by nás zajímal, Váš postup i ostatních poškozených, týkající se této záležitosti a zda zvažujete podání žaloby.

Štítky: pravní poradna, skutecneslevy.cz

 Copyright © 2022 Tovarnik.cz. Všechna práva vyhrazena.

Made by Leoš Lang